Diecezje
Gorzów Wlkp.: rocznica sakry i święceń kapłańskich bp Tadeusza Lityńskiego (zapowiedź)
25 lat mija o święceń kapłańskich bp. Tadeusza Lityńskiego i rok od otrzymania sakry biskupiej. W czwartek, 20 czerwca o godz. 16.30 w gorzowskiej katedrze odbędzie się uroczysta Msza św. w jego intencji.
Papież wyznaczy datę kanonizacji
Kościół bł. Jana Pawła II w krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!” zostanie 23 czerwca poświęcony i otwarty dla wiernych.
Kraków: 23 czerwca uroczyste otwarcie kościoła bł. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!”
Kościół bł. Jana Pawła II zostanie poświęcony 23 czerwca w obecności Episkopatu Polski w krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!”. Uroczystość będzie połączona z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa kard. Stanisława Dziwisza.
Bp Mering stawia pytanie o wykłady z ideologii Gender na KUL
W związku z doniesieniami prasowymi o wprowadzeniu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oferty wykładu „GENDER: feminizm, queer studies, men’s studies”, biskup włocławski Wiesław Mering poprosił Rektora KUL o pilne wyjaśnienie sprawy powyższej kwestii. Publikujemy list do ks. prof. Antoniego Dębińskiego, Rektora KUL.
Rynia k. Warszawy: rozpoczęła się doroczna odprawa kapelanów ordynariatu polowego
Mszą świętą sprawowaną w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Zegrzu k. Warszawy rozpoczęła się doroczna odprawa szkoleniowa kapelanów ordynariatu polowego. Eucharystii koncelebrowanej przez uczestników odprawy przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Księża modlili się w intencji powierzonych ich opiece żołnierzy i funkcjonariuszy oraz za ich rodziny.
Abp Migliore: tylko wybierając osobiste ubóstwo można służyć Bogu w biednych
Zrozumiał, że tylko stając się ubogim, będzie w stanie służyć Bogu, pomagając biednym – tak o św. Bracie Albercie mówił dziś w sanktuarium Ecce Homo w Krakowie abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce odprawił Mszę św. w liturgiczne wspomnienie świętego, dla którego „skarbem” byli ubodzy.
Kiko Argüello otrzyma doktorat honoris causa KUL – jutro konferencja prasowa
Inicjator Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello otrzyma doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uroczystość odbędzie się 26 czerwca na dziedzińcu uczelni, gdyż spodziewanych jest około tysiąca uczestników. Jutro w Lublinie odbędzie się konferencja prasowa nt. wizyty inicjatora neokatechumenatu.
Najstarsza michalitka na świecie kończy dzisiaj 102 lata
Michalitka s. Gabriela Sporniak z Miejsca Piastowego kończy dzisiaj 102 lata. Mimo swojego wieku jubilatka samodzielnie się porusza i ciągle zajmuje się swoim ulubionym zajęciem, czyli szyciem stuł. – Bogu dziękuję, że jeszcze chodzę, mogę się modlić i pracować. I że jeszcze tyle pamiętam od najmłodszych lat – mówi jubilatka. S. Gabriela jest jedyną żyjącą michalitką, która poznała współzałożycielkę zgromadzenia Sługę Bożą matkę Annę Kaworek.
Poznań: abp Stanisław Gądecki obchodzi 40-lecie kapłaństwa
Czterdziestą rocznicę przyjęcia z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego święceń prezbiteratu obchodzi abp Stanisław Gądecki. – Z dniem święceń kapłańskich żaden inny dzień nie da się porównać. Ten dzień wyrósł z niezasłużonej łaski Bożej, zwieńczył trudy wcześniejszych lat i otworzył na wszystkie trudy i radości lat po nim następujących – mówi KAI wiceprzewodniczący Episkopatu Polski.
Sopot: Bibleing przed molo
Przed najdłuższym molo w Polsce 16 czerwca odbył się tzw. Bibleing. Jest to akcja ewangelizacyjna zapoczątkowana przez warszawskich jezuitów. Polega na czytaniu w ciszy Pisma Świętego w miejscach publicznych – możliwie najbardziej zaskakujących i zatłoczonych.


