Diecezje
Kiko Argüello otrzyma doktorat honoris causa KUL – jutro konferencja prasowa
Inicjator Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello otrzyma doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uroczystość odbędzie się 26 czerwca na dziedzińcu uczelni, gdyż spodziewanych jest około tysiąca uczestników. Jutro w Lublinie odbędzie się konferencja prasowa nt. wizyty inicjatora neokatechumenatu.
Najstarsza michalitka na świecie kończy dzisiaj 102 lata
Michalitka s. Gabriela Sporniak z Miejsca Piastowego kończy dzisiaj 102 lata. Mimo swojego wieku jubilatka samodzielnie się porusza i ciągle zajmuje się swoim ulubionym zajęciem, czyli szyciem stuł. – Bogu dziękuję, że jeszcze chodzę, mogę się modlić i pracować. I że jeszcze tyle pamiętam od najmłodszych lat – mówi jubilatka. S. Gabriela jest jedyną żyjącą michalitką, która poznała współzałożycielkę zgromadzenia Sługę Bożą matkę Annę Kaworek.
Poznań: abp Stanisław Gądecki obchodzi 40-lecie kapłaństwa
Czterdziestą rocznicę przyjęcia z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego święceń prezbiteratu obchodzi abp Stanisław Gądecki. – Z dniem święceń kapłańskich żaden inny dzień nie da się porównać. Ten dzień wyrósł z niezasłużonej łaski Bożej, zwieńczył trudy wcześniejszych lat i otworzył na wszystkie trudy i radości lat po nim następujących – mówi KAI wiceprzewodniczący Episkopatu Polski.
Sopot: Bibleing przed molo
Przed najdłuższym molo w Polsce 16 czerwca odbył się tzw. Bibleing. Jest to akcja ewangelizacyjna zapoczątkowana przez warszawskich jezuitów. Polega na czytaniu w ciszy Pisma Świętego w miejscach publicznych – możliwie najbardziej zaskakujących i zatłoczonych.
Bielsko-Biała: podsumowano tegoroczną akcję „Pola Nadziei”
„Budzić poczucie nadziei nie jest łatwą sprawą” – mówił 17 czerwca w Bielsku-Białej bp Piotr Greger, a biskup luterański Paweł Anweiler apelował, by dzielić się wiarę tak, „by w pokoju serca można było odchodzić z tego świata”. Duchowni wzięli udział w ekumenicznym podsumowaniu akcji „Pola Nadziei 2013”, które odbyło się w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej.
Kard. Dziwisz: bazylika na Świętym Krzyżu wśród najbardziej czcigodnych świątyń
Dzisiaj bazylika Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu wpisuje się na listę najbardziej czcigodnych świątyń na polskiej ziemi – mówił kard. Stanisław Dziwisz 16 czerwca na Świętym Krzyżu. W uroczystej Eucharystii, podczas której kościół na Świętym Krzyżu został podniesiony do godności bazyliki mniejszej uczestniczyło tysiące wiernych z regionu świętokrzyskiego i pielgrzymów z całego kraju.
Kielce: obchody jubileuszy bp. Kazimierza Ryczana
Obchody 50-lecia kapłaństwa i 20-lecia sakry biskupiej bp. Kazimierza Ryczana odbyły się 15 czerwca w Kielcach.
Olsztyn k. Częstochowy: VIII Festyn Rodzinny w „Ogrodach Plebańskich”
„Znaczenie i rola rodziny, także we wspólnym świętowaniu” – to idea, która towarzyszyła VIII Festynowi Rodzinnemu w „Ogrodach Plebańskich”, który odbył się w niedzielę 16 czerwca w Olsztynie k. Częstochowy.
Ludźmierz: Pielgrzymka Podhalańskich Amazonek z udziałem kobiet ze Słowacji
Ponad 200 pań z całego regionu, oraz ze Słowacji uczestniczyło w I Pielgrzymce Podhalańskich Amazonek do Sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu.
Bogaty program obchodów 37. rocznicy Radomskiego Czerwca 1976
Msza święta przy pomniku Ludzi Skrzywdzonych, poświęcenie siedziby Stowarzyszenia „Radomski Czerwiec 76” oraz koncert, przygotowali organizatorzy 37. rocznicy Radomskiego Czerwca 1976.


