Diecezje
Salon Floriańska 3 – nowa inicjatywa tygodnika „Idziemy”, Radia Warszawa, portalu wPolityce.pl
Jacek Karnowski poprowadzi nowy program publicystyczny pod nazwą „Salon dziennikarski Floriańska 3”. Audycja będzie emitowana na falach Radia Warszawa 106,2 FM w każdą sobotę o godzinie 9.09, począwszy od 3 marca br.
Gdańsk: nie ma chętnych na budowę cmentarza dla zwierząt
Zakończył się konkurs ogłoszony przez miasto na dzierżawę ponad 1 hektara terenu na którym ma powstać pierwszy na Pomorzu cmentarz dla zwierząt. Jak mówią urzędnicy – mimo dużego zainteresowania tematem – nie wpłynęła żadna oferta. W ciągu najbliższych tygodniu konkurs zostanie rozpisany po raz drugi.
Kardiolog opowiedział o medycznych aspektach śmierci krzyżowej Jezusa
„Od czasu, kiedy zacząłem śledzić różne źródła medyczne, zupełnie inaczej spoglądam na krzyż i cierpiącego Chrystusa” – powiedział prof. Władysław Sinkiewicz. Kierownik Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy poprowadził w seminarium duchownym spotkanie zatytułowane „Medyczne aspekty śmierci krzyżowej Jezusa – spojrzenie kardiologa”.
Wadowice: do muzeum papieskiego docierają pamiątki z podróży Jana Pawła II
Jedna z sal przebudowywanego Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach poświęcona będzie podróżom papieskim Karola Wojtyłz. W pomieszczeniu złożone zostaną kasetki z symbolicznymi ilościami ziemi z państw, do których pielgrzymował Jan Paweł II. Do papieskiego miasta nad Skawą przybywają kolejne pamiątki z tych pielgrzymek.
Lublin: Archiwum Archidiecezjalne ponownie otworzy się dla użytkowników
Odnowione i unowocześnione Archiwum Archidiecezji Lubelskiej poświęcił 28 lutego abp Stanisław Budzik. Placówka będzie dostępna dla korzystających od marca b.r.. Metropolita lubelski otrzymał identyfikator użytkownika z numerem 1.
Abp Hoser: jesteśmy odpowiedzialni za ciało – mieszkanie Boga
Jesteśmy odpowiedzialni za nasze ciało, które stanowi mieszkanie Boga – przypomniał abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski poświęcił nowy budynek z salą gimnastyczną i zapleczem gospodarczym w Urlach koło Wyszkowa, gdzie mieści się kompleks Seminarium Propedeutycznego dla kleryków z obu warszawskich diecezji.
Członkowie Ruchu Światło-Życie modlili się o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego
Członkowie Ruchu Światło-Życie z diecezji płockiej uczcili pamięć ks. Franciszka Blachnickiego w 25. rocznicę jego śmierci. 27 lutego podczas wieczoru dedykowanemu założycielowi ruchu Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie przewodniczył ks. Krzysztof Ruciński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Spotkanie zakończyła modlitwa o beatyfikację ks. Blachnickiego.
Na renowację opactwa cystersów w Krzeszowie wydano 24 mln zł – w tym 20,7 mln zł z funduszy europejskich
Ponad 24 mln zł – w tym 20,7 mln zł z funduszy europejskich – wydano na renowację Zespołu Opactwa Cystersów w Krzeszowie. Podsumowanie trzyletnich prac przedstawiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Wzięli w niej udział przedstawiciele diecezji i wykonawców prac.
Sandomierz: wspominano abp. Życińskiego
„O każdej porze dnia i nocy można się było spodziewać jego telefonu i pytania: jak się masz?” – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas spotkania poświęconego abp. Józefowi Życińskiemu, które odbyło się 27 lutego w Instytucie Teologicznym Sandomierzu.
Kościół radomski modlił się w intencji beatyfikacji ks. Blachnickiego
Kościół radomski modlił się 27 lutego w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Tego dnia minęła 25. rocznica śmierci założyciela Ruchu Światło-Życie. Liturgię w kościele św. Łukasza na radomskim Michałowie celebrował biskup Stefan Siczek.


