Diecezje
Bracia kapucyni pomagają osobom ubogim wyjść z bezdomności
Bracia kapucyni oraz wolontariusze pomagają bezdomnym przetrwać najtrudniejszy dla nich okres w roku. Zaspokajają oni bieżące potrzeby osób ubogich, którym wydają pieczywo i herbatę, ale przede wszystkim pomagają w wyjściu z bezdomności. W Centrum Pomocy Ojca Pio w Krakowie potrzebujący mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracy, schronienia, a także skorzystać z poradni psychologicznej. W trudnych przypadkach kapucyni i wolontariusze towarzyszą im podczas wizyty w przychodni czy szpitalu.
500 uczniów rozpoczęło ferie z Caritas kielecką
Tygodniowy turnus stacjonarny w Kaczynie oraz ciekawe zajęcia we wszystkich miejskich i wiejskich świetlicach na terenie diecezji kieleckiej – tak wyglądają ferie pod opieką Caritas kieleckiej dla ok. pięciuset uczniów.
Przygotowanie do Nowej Ewangelizacji na Warmii
W bieżącym tygodniu trwają w Archidiecezji Warmińskiej Konferencje Rejonowe dla księży i katechetów, poświęcone dziełu Nowej Ewangelizacji. Kościół Warmiński zgodnie z dokumentami Stolicy Apostolskiej i odczytując znaki czasu, chce podjąć dzieła Nowej Ewangelizacji. Już od kilku miesięcy trwa pierwszy etap jej przygotowań. Podczas Konferencji Rejonowych jej uczestnicy razem ze swoim Pasterzem Arcybiskupem Wojciechem Ziembą próbują odpowiedzieć na pytanie: Na czym będzie polegała Nowa Ewangelizacja w archidiecezji warmińskiej.
Lednica 2012 rozpocznie się w Gnieźnie
Tegoroczne lednickie spotkanie młodych będzie miało swój początek w Gnieźnie. Młodzież zgromadzi się w katedrze gnieźnieńskiej na uroczystej Jutrzni celebrowanej przez prymasa Polski abp Józefa Kowalczyka, a później z relikwiami św. Wojciecha wyruszy na Pola Lednickie.
Chrystus posyła nas do rodzin, które żyją jakby Boga nie było
Jesteśmy posłani do niesienia Ewangelii na krańce ziemi, a dziś tym krańcem ziemi są rodziny, które żyją tak, jakby Boga nie było – mówił bp Jerzy Mazur podczas spotkania duszpasterzy rodzin metropolii warmińskiej i białostockiej na Wigrach.
Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe w diecezji bielsko-żywieckiej
Od 10 marca w diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe organizowana przez Rycerzy Kolumba w Bielsku-Białej. Nawiedzenie wizerunku „indiańskiej Madonny”, które rozpoczęło się w październiku ub. roku, obejmie swoim zasięgiem wszystkie polskie rady lokalne tego największego zakonu świeckich w Kościele katolickim.
Przygotowania do nowej ewangelizacji na Warmii
W Archidiecezji Warmińskiej trwają Konferencje Rejonowe dla księży i katechetów poświęcone dziełu nowej ewangelizacji. Ich uczestnicy, pod przewodnictwem abp Wojciecha Ziemby, próbują odpowiedzieć na pytanie: "Na czym będzie polegała nowa ewangelizacja w Archidiecezji Warmińskiej?"
Trzeba odkrywać w Chrystusie światło i życie
„To jest dom dobrej nadziei” – mówił do alumnów Niższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski w święto Apostołów Słowian, Patronów Europy Cyryla i Metodego, w 60. roku istnienia szkoły, przewodniczył Mszy św. w kaplicy seminaryjnej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.
Wystawa o początkach kultu Miłosierdzia Bożego w Muzeum Diecezjalnym
„U źródeł kultu Bożego Miłosierdzia” – pod takim tytułem 14 lutego w Muzeum Diecezjalnym w Płocku otwarta została wystawa poświęcona obecności św. Siostry Faustyny Kowalskiej w tym mieście. Znalazły się na niej archiwalne zdjęcia, przedstawiające miejsca jej pobytu, pracy i objawienia. Patronujący wystawie bp Piotr Libera podczas jej otwarcia mówił, że słowa „Jezu, ufam Tobie” nie świadczą o naiwności, ale o wyzwoleniu z lęków.
Walentynkowe modlitwy i wieczory zakochanych
We wspomnienie św. Walentego w wielu świątyniach diecezji gliwickiej odbyły się 14 lutego specjalne wieczory dla zakochanych. W gliwickiej katedrze młodzi ludzie prosili o piękną miłość. U św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy spotkali się zakochani, zaręczeni i zaślubieni.


