Przemyska

21 sierpnia 2010 | 17:20

Nowe Oblicze Parafii – dziś początek pielgrzymki w Szówsku k. Jarosławia

Dzisiaj w Szówsku k. Jarosławia w archidiecezji przemyskiej rozpoczyna się pielgrzymka parafii realizujących program Nowe Oblicze Parafii (NOP). Jutro Mszy św. będzie przewodniczył abp Józef Michalik, metropolita przemyski. – Chodzi o przemianę myślenia, mentalności, zwyczajów, kultury, a także zaangażowania wiernych w życie społeczne – informują organizatorzy.

19 sierpnia 2010 | 00:07

Kościół nie przegrywa w polityce

„Nie sprzyjałem w wyborach ani jednemu, ani drugiemu kandydatowi, a mimo to szufladkuje się mnie jako zwolennika jednej z partii, co jest absolutnym kłamstwem i manipulacją mediów” – mówi abp Józef Michalik w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

18 sierpnia 2010 | 10:01

Abp Józef Michalik i ks. prałat Kazimierz Kaczor zapraszają na dożynki

Tegoroczne XXVII Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w Domaradzu w niedzielę 29 sierpnia. Połączone będą z obchodami X Dożynek Województwa Podkarpackiego.

17 sierpnia 2010 | 09:40

Przemyśl: do Sądu Metropolitalnego trafił pozew przeciwko posłowi Tomaszowi Kuleszy

Do Sądu Metropolitalnego przy kurii przemyskiej trafił pozew przeciwko posłowi Tomaszowi Kuleszy. Pozew złożyło stowarzyszenie „Contra in vitro”, które poczuło się dotknięte słowami posła PO, że są „ateistami” i „praktykującymi niewierzącymi”.

15 sierpnia 2010 | 11:27

Abp Michalik w Kalwarii Pacławskiej: wiara wymaga poświęceń

Jakiej chcemy Polski, jakich rodzin chcemy w naszej ojczyźnie? – pytał 14 sierpnia w Kalwarii Pacławskiej abp Józef Michalik. Przestrzegał jednocześnie przed ideologią ateizmu. Metropolita przemyski przypomniał, że wiara wymaga poświęcenia i bywa „głupia w oczach świata”.

13 sierpnia 2010 | 10:20

Kalwaria Pacławska: Trwa Wielki Odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej

W Kalwarii Pacławskiej trwa Wielki odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jak co roku sanktuarium Matki Bożej Słuchającej wypełniło się tysiącami wiernych.

10 sierpnia 2010 | 09:50

W środę rozpocznie się Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej

Od środy do niedzieli (11–15 sierpnia) potrwa w Kalwarii Pacławskiej Wielki Odpust Wniebowzięcia Matki Bożej. Co roku gromadzi on tysiące wiernych z całej Polski.

01 sierpnia 2010 | 11:57

Abp Michalik: miłość w polskich rodzinach umiera

– Jeśli Polska nie będzie miała świętych, w najbliższych latach zginie jako naród. Sami fachowcy nie wystarczą – przestrzegał wczoraj abp Józef Michalik podczas Wesela Wesel w Miejscu Piastowym.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu przewodniczył Mszy św. podczas XVI Spotkania Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe.

31 lipca 2010 | 13:14

Zakończyło się 23. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla, które odbyło się pod hasłem: „Z Franciszkiem i Klarą w rytmie miłości”.

30 lipca 2010 | 14:34

Kalwaria Pacławska: młdozież rozmawiała o ojcostwie

Ojcostwo było tematem konferencji wygłoszonej 30 lipca na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej przez publicystę Tomasza Terlikowskiego. Dziś jest przedostatni dzień spotkania.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.