Przemyska
"Bieszczady dla Jezusa 2010" – wakacyjna akcja ewangelizacyjna (zapowiedź)
Koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, modlitwa, rejsy ewangelizacyjne po Zalewie Solińskim, ewangelizacja na szlakach bieszczadzkich i wiele innych inicjatyw – to tylko niektóre atrakcje Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów, która pod hasłem „Bieszczady dla Jezusa 2010” potrwa od 18 do 25 lipca.
W Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie otwarto oddział hematologii
Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. bł. ks. Bronisława Markiewicza należy do najnowocześniejszych w Polsce. Dzięki nowemu oddziałowi w regionie znacznie skróci się czas oczekiwania na leczenie chorych na raka krwi. Poza fachową opieką medyczną, pacjenci mają zapewnioną opiekę duchową.
Gmina Zarzecze k. Przeworska pomaga powodzianom
Gmina Zarzecze, starostwo przeworskie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu zorganizowali dwa turnusy dla dzieci z zalanych miejscowości gminy Gorzyce, a mieszkańcy zebrali dla nich ponad 400 kg darów.
Rekolekcje dla mieszkańców Domów Opieki Społecznej
Caritas Archidiecezji Przemyskiej zorganizowała rekolekcje dla mieszkańców Domów Opieki Społecznej z diecezji. Turnus odbywa się w ośrodku Caritas w Zboiskach koło Sanoka. Bierze w nim udział 50 pensjonariuszy DPS-ów w wieku powyżej 35. roku życia.
Trwają przygotowania do 30. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
4 lipca z Przemyśla wyruszy jubileuszowa 30. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy chętnych odbywają się w parafiach do 21 czerwca. Organizatorzy zachęcają również do pielgrzymowania duchowego.
Abp Michalik na zakończenie Roku Kapłańskiego (dokumentacja)
O nowych wyzwaniach i niebezpieczeństwach, jakie we współczesnym świecie czekają na księży mówił abp Józef Michalik podczas uroczystości zakończenia Roku Kapłańskiego w archidiecezji przemyskiej 12 czerwca. Zwracał uwagę na nieustające „nawoływanie do świętości”, które powinno być szczególnie słyszalne w ostatnim roku.
Abp Michalik: kapłan musi być przygotowany do ery nowej ewangelizacji
O nowych wyzwaniach i niebezpieczeństwach, jakie we współczesnym świecie czekają na księży mówił abp Józef Michalik podczas uroczystości zakończenia Roku Kapłańskiego w archidiecezji przemyskiej 12 czerwca. Zwracał uwagę na nieustające "nawoływanie do świętości", które powinno być szczególnie słyszalne w ostatnim roku.
Krosno: koronacja Matki Bożej Murkowej
Blisko pół tysiąca mieszkańców Krosna na Podkarpaciu ofiarowało złoto na korony i berło dla swojej patronki – Matki Bożej Murkowej. Dziś na Rynku miasta przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik, kard. Stanisław Dziwisz, biskupi z Rzeszowa, Przemyśla i Taszkientu ukoronowali cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny i oddali miasto z jego mieszkańcami w opiekę Obrończyni Wiary.
Przemyśl: 155 osób zarejestrowało się jako dawcy szpiku
„Dla Lidii i innych chorych na białaczkę” -pod takim hasłem zorganizowano 12 czerwca w Przemyślu akcję rejestracji dawców szpiku kostnego. Chętni zgłaszali się całymi rodzinami.
Polskie dzieci z Ukrainy na kolonii w Bieszczadach
Prawie 200 dzieci polonijnych z Ukrainy przebywa od 8 czerwca na koloniach zorganizowanych przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


