Przemyska
Zakończyła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów
Z entuzjazmem ewangelizatorzy kończą tegoroczną Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2020”. – Ludzie do nas wprost lgnęli, jakby ta akcja i ewangelizatorzy byli powiewem świeżości – powiedziała w rozmowie z KAI Kamila Liebchen. W tym roku ewangelizacji przyświecało hasło „Ja jestem pokojem Twojego serca”.
Abp Szal: celem ewangelizacji jest pomoc drugiemu człowiekowi w dotarciu do Boga
Abp Szal przypomniał na początku kazania, że akcja „Bieszczady dla Jezusa” liczy 20 lat, jednak początki wychodzenia do turystów i kuracjuszy z Ewangelią miały miejsce już w latach 80. Wówczas organizatorzy rekolekcji oazowych również starali się zapraszać na niektóre punkty programu mieszkańców i turystów. Zaznaczył przy tym, że środki, metody i zaplecze były wtedy zupełnie inne.
Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów: „ludzie do nas lgnęli”
Z bardzo pozytywnym odbiorem spotkały się sobotnie działania ewangelizatorów podczas tegorocznej Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2020”. – Ludzie do nas wprost lgnęli, jakby ta akcja i ewangelizatorzy byli powiewem świeżości – powiedziała w rozmowie z KAI Kamila Liebchen. Akcja potrwa do niedzielnego wieczoru.
Rozpoczęła się akcja ewangelizacyjna „Bieszczady dla Jezusa 2020”
Rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2020”. Odbywa się ona w skróconej i nieco zmienionej formie. – Chcemy wyjść z mocnym przesłaniem, że Jezus jest pokojem, Jezus nad tym wszystkim panuje i pomimo pandemii to Bóg ma ostatnie słowo – mówi KAI ks. Mateusz Rutkowski, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej. Akcja zakończy się w niedzielę.
Bp Chudzio: Trzeba żyć tak, jak Maryja
Objawienie lipcowe ze swoim apelem o kult Niepokalanego Serca wzywało, byśmy prowadzili życie chrześcijańskie według wzoru jaki dała nam Maryja. Trzeba tak żyć, jak ona żyła. Prawda ta jest największą potrzebą dzisiejszych czasów – powiedział bp Krzysztof Chudzio podczas nabożeństwa fatimskiego w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.
Rozpoczęła się 40. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Cztery grupy 40. Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyło dziś na szlak. W sumie wędrować będzie 10 grup, ale w tym roku trasę pokonają w formie sztafety. Pielgrzymem, który przejdzie całą trasę, będzie abp Adam Szal.
Archidiecezja przemyska organizuje zbiórkę dla powodzian
We wszystkich parafiach archidiecezji przemyskiej w niedzielę, 5 lipca, odbędzie się zbiórka dla poszkodowanych przez ulewne deszcze, które w ostatnich dniach nawiedziły Podkarpacie. W ich wyniku w wielu miejscowościach doszło do licznych powodzi i podtopień.
Abp Szal: kościół ma być miejscem, które pomoże nam się zbawić
Świątynia ma być znakiem jedności i miejscem, które pomoże nam się zbawić – powiedział w niedzielę abp Adam Szal podczas konsekracji kościoła pw. św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara na osiedlu Monte Cassino w Przemyślu – w najmłodszej parafii miasta.
Abp Szal: Kościołowi trzeba nie tyle urzędników, co świadków
Kościołowi trzeba nie tyle urzędników, co świadków – podkreślił abp Adam Szal, który w sobotę w archikatedrze w Przemyślu przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Oazy Matki – jednego z najważniejszych wydarzeń Ruchu Światło-Życie. W trakcie uroczystości 14 młodych osób otrzymało błogosławieństwo na animatora ruchu, a 47 – na animatora grupy.
Abp Szal: żaden stan lub wiek nie jest przeszkodą do życia doskonałego
Żaden stan lub wiek nie jest przeszkodą do życia doskonałego – powiedział abp Adam Szal, przypominając naukę papieża Polaka. Metropolita przemyski przewodniczył w sobotę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie Mszy św. z okazji 23. rocznicy wizyty Ojca Świętego w tym mieście. W tym roku obchody podzielono na dwie części. Uroczystości w środę, 10 czerwca, przewodniczył były sekretarz papieski abp Mieczysław Mokrzycki.


