Radomska
Nowa ogrzewalnia dla bezdomnych w Radomiu
W Radomiu powstanie ogrzewalnia dla bezdomnych. Poinformowano o tym na konferencji prasowej w siedzibie Caritas Diecezji Radomskiej. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla nowego budynku. Tym samym zostaną zrealizowane wieloletnie starania Caritas o wybudowanie takiej placówki w mieście.
Bp Tomasik zachęca do udziału w programie wsparcia rodzin z Syrii i Libanu
Biskup Henryk Tomasik zachęca do włączenia się w akcję Rodzina Rodzinie, której celem jest wsparcie konkretnej rodziny syryjskiej i libańskiej, poszkodowanej w wyniku trwającego kilka lat konfliktu zbrojnego. W ramach tej akcji osoby indywidualne, parafie, diecezje i wspólnoty zakonne, mogą wpłacać fundusze, które następnie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom na Bliskim Wschodzie.
Bp Tomasik: gdzie jest głęboka wiara, tam mogą dokonać się wielkie rzeczy
Gdzie jest głęboka wiara, tam mogą dokonać się wielkie rzeczy – powiedział biskup Henryk Tomasik, który wieczorem, 9 października celebrował Mszę świętą w radomskiej katedrze. W czasie liturgii modlono się za stypendystów Fundacji „Dzieło Tysiąclecia”. Eucharystia była jednym z elementów Dnia Papieskiego i jednocześnie zakończeniem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu.
Radom: zbiórka datków na program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
Radomscy wolontariusze zbierają datki na rzecz programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W akcję zaangażowali się m.in. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 32.
Skarżysko-Kamienna: dzień skupienia dla posłów z diecezji radomskiej
Parlamentarzyści z diecezji radomskiej wzięli udział w dniu skupienia, który odbył się 8 października w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Mszy świętej w miejscowej bazylice przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. W spotkaniu uczestniczyli posłowie z województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.
Radom: trwa Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego
Lekarze i pielęgniarki, duszpasterze hospicjów oraz wolontariusze z kraju i zagranicy biorą udział w IX Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariatu Hospicyjnego, która odbywa się w Radomiu. Hasłem spotkania są słowa: "Wolontariusz hospicyjny – świadkiem Bożego miłosierdzia", które nawiązuje do obchodzonego w Kościele Roku Bożego Miłosierdzia.
Bp Tomasik: ŚDM pokazały, że możemy dokonać wielkich rzeczy
– Jesteśmy w stanie dokonywać wielkich rzeczy, pokazały to Światowe Dni Młodzieży – powiedział biskup radomski Henryk Tomasik. Dziś wieczorem, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odbyło się spotkanie, podczas którego wyrażono wdzięczność za zaangażowanie w organizację Dni w Diecezjach poprzedzające Światowe Dni Młodzieży. Uczestniczyli w nim m. in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, a także zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich.
Stypendyści Fundacji DNT: budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II
– Budujemy żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II – mówią stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w przededniu kolejnego Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony w najbliższą niedzielę, 9 października. Obecnie Fundacja wspiera ponad 2,3 tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin.
XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę (zapowiedź)
Wsparcie finansowe dla rodziny z Kazachstanu, która wróciła do Polski oraz pomoc materialna Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci – taki będzie wymierny efekt tegorocznej XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbędzie się 13 października. W tym roku pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza.
Plany nowego prezesa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
Coroczna pielgrzymka stypendystów i darczyńców – to plany ks. Dariusza Kowalczyka, nowego prezesa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wyboru dokonano podczas 374. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Pochodzący z podradomskich Parznic ks. Kowalczyk zastąpił na tym stanowisku ks. Jana Droba.


