Radomska
Wąchock: z Krakowa wróciły szczątki zakonników i osób świeckich
Do opactwa cysterskiego w Wąchocku wróciły ludzie szczątki. Przez dziesięciolecia przebywały one w Krakowie. Opat klasztoru o. Eugeniusz Augustyn wyjaśnił, że szczątki zostały wykopane w czasie badań archeologicznych, które były prowadzone od 50-tych do 70-tych ubiegłego wieku. Trafiły one do ówczesnego Zakładu Antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkielety poddane zostały kompleksowym badaniom antropologicznym, pobrane zostały również próbki do ewentualnych, bardziej specjalistycznych badań izotopowych i genetycznych.
Abp Depo modlił się o rychłą kanonizację Prymasa Tysiąclecia
– Brak troski o sprawy ojczyzny przynosi nieodwracalne skutki – mówił abp Wacław Depo, który celebrował 28 maja Mszę świętą w Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu. Tego dnia wierni modlili się o rychłą kanonizację Prymasa Tysiąclecia z okazji 45. rocznicy jego śmierci. Było to jednocześnie kolejne modlitewne spotkanie w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny przed 70. rocznicą Ślubów Jasnogórskich.
Bp Solarczyk do księży: bądźmy wierni Bogu!
Biskup Marek Solarczyk zachęcał kapłanów, aby byli wierni Bogu. Słowa te wypowiedział w czasie pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. 28 maja obchodzone jest święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Rycerze Kolumba zapraszają na nocne pielgrzymki
6 czerwca organizowana jest nocna piesza pielgrzymka kobiet z Radomia do sanktuarium maryjnego w Starej Błotnicy. Trasa liczy prawie 26 kilometrów. Z kolei tydzień później na pątniczy szlak wyjdą mężczyźni.
Diecezja radomska: 1,3 mln zł na remonty zabytków sakralnych
Sejmik Województwa Mazowieckiego przekazał prawie 1,3 mln złotych na prace remontowo-konserwatorskie zabytków sakralnych w diecezji radomskiej. W całym województwie mazowieckim na ten cel rozdysponowano ponad 13 mln złotych.
Bp Solarczyk: przy Maryi trzeba pokładać swoją ufność
Bp Marek Solarczyk zachęcał, abyśmy w Maryi pokładali swoją ufność, trwali przy Niej i byli Jej wierni. Pasterz Kościoła radomskiego mówił o tym w czasie pielgrzymki Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. W tym roku obchodzimy 200-lecie założenia dzieła Żywego Różańca przez bł. Paulinę Jaricot.
Koncert organowy z okazji Dnia Matki w Przytyku
W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku odbył się 24 maja koncert organowy z okazji Dnia Matki. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców regionu radomskiego oraz miłośników muzyki sakralnej i organowej z różnych części kraju.
700 lat istnienia parafii w Oleksowie
– Warto uświadomić sobie wielkie dziedzictwo tych, którzy przez 7 wieków odczytywali Boga, przyjmowali Jego naukę oraz kształtowali swoją wiarę, umacniając się sakramentami – powiedział biskup Marek Solarczyk, który przewodniczył 24 maja uroczystościom z okazji 700-lecia istnienia parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Oleksowie koło Kozienic.
Radom – w niedzielę rozpoczyna się Tydzień Ewangelizacyjny
Spotkanie z Anną Krzemińską z Fundacji Open Doors, męska majówka, czy projekcja filmu „Sprawiedliwy z wiary żyje” – to wszystko odbędzie się w ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego, który będzie przeżywany w dniach 24-30 maja w Radomiu.
Radom – trwa peregrynacja obrazu MB Łaskawej
Do Kościoła Garnizonowego w Radomiu, przybyła dzisiaj kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Wizerunek peregrynuje od 17 miesięcy po parafiach Ordynariatu Polowego, zaś nawiedzenie odbywa się od 6 lat.


