Rzeszowska

13 kwietnia 2026 | 17:01

Konsekracja wdów w katedrze rzeszowskiej

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie odbyła się uroczysta Msza św., podczas której dwie kobiety: Aurelia Kurczyńska i Janina Toton, zostały włączone do stanu wdów konsekrowanych. Liturgii przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

10 kwietnia 2026 | 16:01

Modlitwa różańcowa osób w bezdomności

Osoby doświadczające bezdomności można spotkać na ulicach, dworcach. Okazuje się, że i oni mogą wspierają bliźnich swoją modlitwą. 9 kwietnia 2026 r. w kaplicy rzeszowskiego schroniska dla bezdomnych rozpoczęła działalność róża różańcowa, złożona z 20 osób bezdomnych – mieszkańców schroniska oraz jego pracowników. 

05 kwietnia 2026 | 19:39

Rzeszów: Wigilia Paschalna w katedrze i chrzest katechumenów

„Światło Zmartwychwstania rozprasza ciemność” – przypomniał biskup rzeszowski Jan Wątroba podczas Wigilii Paschalnej w katedrze rzeszowskiej. Duchowny podkreślił, że zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem życia nad śmiercią oraz źródłem nowego życia dla wierzących. W czasie liturgii udzielił także sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego dwóm katechumenom.

05 kwietnia 2026 | 19:35

Liturgia Męki Pańskiej w katedrze rzeszowskiej

„Te tajemnicze słowa o Słudze Jahwe, wzięte dosłownie, wydają się być okrutne i nieludzkie. Jak mogło spodobać się Panu zmiażdżyć cierpieniem swojego umiłowanego Syna? […] Bogu nie podoba się żadne cierpienie, nie podoba się śmierć. On nie stworzył ani śmierci, ani cierpienia. Są to owoce ludzkiego grzechu. Natomiast Panu spodobało się oddanie i miłość Jego jednorodzonego Syna, który nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał” – mówił bp Jan Wątroba w katedrze rzeszowskiej podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

02 kwietnia 2026 | 22:43

Bp Wątroba: Eucharystia powinna nas prowadzić do odkrycia kapłańskiej misji każdego z nas

– Eucharystia powinna nas prowadzić do odkrycia kapłańskiej misji Ludu Bożego, kapłańskiej misji każdego z nas – powiedział Biskup Rzeszowski podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył w katedrze rzeszowskiej w Wielki Czwartek, 2 kwietnia 2026 r. Podczas uroczystej liturgii Wielkiego Czwartku w katedrze rzeszowskiej, której przewodniczył bp Jan Wątroba, wierni zostali zaproszeni do refleksji nad tajemnicą Eucharystii, kapłaństwa oraz powołania całego Ludu Bożego do udziału w misji Chrystusa.

02 kwietnia 2026 | 17:51

Bp Wątroba: Świętość to samo serce kapłaństwa. Msza Krzyżma w katedrze rzeszowskiej

„Daj nam, Panie, kapłanów świętych (…) ludzi modlitwy i ciszy. Świętość to samo serce kapłaństwa” – mówił bp Jan Wątroba podczas Mszy Krzyżma odprawionej w katedrze rzeszowskiej w Wielki Czwartek, 2 kwietnia 2026 r. Podczas liturgii prezbiterzy odnowili przyrzeczenia składane w dniu święceń kapłańskich. Poświęcono również krzyżmo, olej chorych oraz olej katechumenów, które będą używane przy udzielaniu sakramentów przez cały rok.

31 marca 2026 | 07:39

Błogosławieństwo i posłanie szafarzy nadzwyczajnych Komunii świętej

W sobotę 28 marca 2026 r. w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu bp Edward Białogłowski pobłogosławił dwudziestu czterech mężczyzn, pochodzących z piętnastu parafii diecezji, do pełnienia funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

27 marca 2026 | 13:57

Jubileuszowe mistrzostwa LSO Diecezji Rzeszowskiej rozstrzygnięte

XXX Jubileuszowe Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej w piłce nożnej o Puchar Biskupa Jana Wątroby przeszły do historii. Tegoroczne rozgrywki, które odbywały się w marcu 2026 roku, zgromadziły setki ministrantów i lektorów z całej diecezji, potwierdzając, że inicjatywa łącząca sport i formację młodych ludzi niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem.

25 marca 2026 | 11:49

Wprowadzenie nowych kanoników kapituły katedralnej w Rzeszowie

We wtorek 24 marca, w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 19.00 podczas I Nieszporów Uroczystości Zwiastowania Pańskiego odbył się obrzęd wprowadzenia nowych kanoników Kapituły Katedralnej w Rzeszowie. Liturgii Nieszporów przewodniczył ks. Krzysztof Gołąbek, proboszcz Katedry i prepozyt Kapituły Katedralnej.

19 marca 2026 | 20:39

Rzeszów – odpust w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa

Jak zabraknie Boga, to mamy to, co człowiek ma w sobie najgorsze – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa. 19 marca 2026 r. na rzeszowskim Staromieściu rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa. Eucharystii przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.