Sandomierska

12 kwietnia 2017 | 11:38

Wielkanocne zwyczaje ziemi sandomierskiej

Mieszkańcy Rakowa w Wielki Piątek obmywają twarz wodą źródlaną, w Koprzywnicy w Wielką Sobotę odprawiana jest o godz. 20 Rezurekcja, której towarzyszy pokaz pięciometrowych słupów ognia tzw. „bziuków”, w Iwaniskach przed północą rozpoczyna się bębnienie, oznajmiające Zmartwychwstanie Chrystusa – to tylko najbardziej znane wielkanocne zwyczaje na terenie diecezji sandomierskiej, które do dziś są kultywowane.

09 kwietnia 2017 | 19:00

Bp Nitkiewicz: niech Ewangelia i postawa Chrystusa, będą zawsze źródłem inspiracji

Niech Ewangelia i postawa Chrystusa, będą dla Was zawsze źródłem inspiracji i zachętą do lepszego życia – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas obchodów Niedzieli Palmowej w Sandomierzu, którym towarzyszył Diecezjalny Dzień Młodych.

08 kwietnia 2017 | 20:13

Sandomierz: ulicami przeszła Droga Krzyżowa wieńcząca wielkopostne modlitwy pasyjne

W wigilię Niedzieli Palmowej 8 kwietnia br. na sandomierskich ulicach sprawowane było nabożeństwo Drogi Krzyżowej wieńczące wielkopostne modlitwy pasyjne, które odprawiane były w kościołach stacyjnych miasta. Wspólnej modlitwie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

08 kwietnia 2017 | 15:56

Bp Nitkiewicz: nabożeństwo w ekstremalnej formie każe spojrzeć w głąb własnej duszy

Nabożeństwo ekstremalne polega nie tylko na rozważaniu Męki Pańskiej, na towarzyszeniu cierpiącemu Chrystusowi, ale każe spojrzeć w głąb własnej duszy – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz w sobotę, 8 kwietnia do kilkuset uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na Świętym Krzyżu.

07 kwietnia 2017 | 09:43

Bp Nitkiewicz do maturzystów: musicie stawać się darem dla innych

Musicie stawać się darem dla innych, kochać wszystkich i przebaczać każdemu. Na tym właśnie polega prawdziwa dojrzałość – mówił w czwartek bp Krzysztof Nitkiewicz do ponad 1,5 tys. maturzystów w Częstochowie podczas pierwszego dnia ich diecezjalnej pielgrzymki do tronu Czarnej Madonny.

02 kwietnia 2017 | 14:22

Sandomierz: zakończenie seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym

Dobiegły końca, odbywające się w Sandomierzu od ośmiu tygodni spotkania zorganizowane w ramach seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym. Podsumowaniem ich była Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza sprawowana 1 kwietnia br. w kościele pw. Ducha Świętego.

01 kwietnia 2017 | 16:35

Tarnobrzeg: diecezjalny Acies – doroczna uroczystość członków Legionu Maryi

Diecezjalny Acies, będący dorocznym spotkaniem osób zrzeszonych w Legionie Maryi odbył się 1 kwietnia br. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Legioniści odnowili swoje członkowskie przyrzeczenia maryjne. We wspólnej modlitwie uczestniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

01 kwietnia 2017 | 09:35

Diecezja Sandomierska: ponad 500 osób wzięło udział w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych

Ponad 500 osób łącznie wzięło udział w nocy z 31 marca na 1 kwietnia br. w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych zorganizowanych w Sandomierzu i Nisku. Pielgrzymi wędrowali do sanktuariów maryjnych znajdujących się w: Sulisławicach, Ożarowie, Radomyślu nad Sanem i Leżajsku.

31 marca 2017 | 15:16

Rytwiany: papież Franciszek udzielił odpustu z racji 400-lecia Pustelni Złotego Lasu

Z racji przypadających w tym roku obchodów 400-lecia fundacji Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, papież Franciszek udzielił łaski odpustu dla przybywających tam pielgrzymów. Z prośbą o udzielenie przywileju zwrócił się do Penitencjarii Apostolskiej biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

30 marca 2017 | 12:41

Ostrowiec Świętokrzyski: zakupiono karetkę dla hospicjum im. św. Jana Pawła II

Hospicjum Dom Ulgi w Cierpieniu imienia św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim, zakupiło karetkę z wyposażeniem do przewozu pacjentów. Pieniądze na ten cel zbierane były podczas kwest na cmentarzu i przed kościołami przez ponad rok.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.