Sandomierska

11 lutego 2017 | 10:56

Sandomierz: rozpoczęły się przygotowania do III Synodu Diecezji Sandomierskiej

O tym, że zbliżający się III Synod Diecezji Sandomierskiej powinien być ukierunkowany na wewnętrzną odnowę Kościoła lokalnego i na odważne wychodzenie do świata z misją ewangelizacyjną, wskazywano podczas posiedzenia komisji przygotowawczej, które odbyło się 10 lutego br. w Sandomierzu. W spotkaniu uczestniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

07 lutego 2017 | 18:43

Sandomierz: „Strzelcy” uczcili powstańców styczniowych

Dorocznym Marszem Puławiaków uczczono pamięć o powstaniu styczniowym w diecezji sandomierskiej. Inicjatywę, która miała miejsce 5 lutego w nocy, zorganizowała Sandomierska Jednostka Strzelecka „Strzelec”.

05 lutego 2017 | 19:52

Stalowa Wola: obchody 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego

Uroczystości związane z obchodami 80-ecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, odbyły się 5 lutego w Stalowej Woli. Mszy św. w intencji inicjatorów i budowniczych przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

02 lutego 2017 | 19:00

Bp Nitkiewicz: darami Bożymi mamy się nawzajem ubogacać

Jesteśmy sobie bliscy przez łaskę powołania, a zarazem każdy z nas otrzymał od Boga dary szczególne, wyjątkowe. Mamy się nimi nawzajem ubogacać w Kościele lokalnym, który tworzymy – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz w święto Ofiarowania Pańskiego podczas obchodów 21. Dnia Życia Konsekrowanego w Tarnobrzegu. Diecezjalne dziękczynienie za dar życia konsekrowanego odbyło się w dominikańskim kościele […]

30 stycznia 2017 | 17:10

Stalowa Wola: bp Nitkiewicz poświęcił nowo otwarty żłobek integracyjny

Uroczystość oddania do użytku Miejskiego Żłobka Integracyjnego, którego dokonała premier Beata Szydło, odbyła się 30 stycznia w Stalowej Woli. Poświęcenia obiektu dokonał bp Krzysztof Nitkiewicz, życząc, aby najmłodsi czuli się w nim dobrze, szczęśliwie i bezpiecznie. Premier Beata Szydło inaugurując działalność nowego żłobka podkreśliła, że jest to jedna z przyjemniejszych uroczystości, w których uczestniczy. Szefowa […]

30 stycznia 2017 | 13:01

Sandomierz: seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym

Cykl ośmiu spotkań w ramach seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym odbywać się będzie w soboty od 11lutego br. do 1 kwietnia br. w Sandomierzu. Spotkania poprowadzi grupa ewangelizatorów działająca wśród księży pallotynów.

30 stycznia 2017 | 12:37

Uczczono 154. rocznicę wybuchu powstania styczniowego

Z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego misjonarze oblaci wraz z przedstawicielami wojska i samorządowców modlili się w intencji Ojczyzny, 29 stycznia na Świętym Krzyżu.

29 stycznia 2017 | 09:34

Sandomierz: sympozjum poświęcone św. Tomaszowi z Akwinu

Sympozjum poświęcone św. Tomaszowi z Akwinu odbyło się 28 stycznia br. w sandomierskim Wyższym Seminarium Duchownym. O osobie i dorobku naukowym wielkiego teologa – Doktora Anielskiego – wypowiadał się ks. dr Marek Słomka, który zwracał uwagę na to, że „Św. Tomasz jest przykładem zawierzenia Bożego”.

26 stycznia 2017 | 13:27

Ostrowiec Świętokrzyski: diecezjalne nabożeństwo ekumeniczne

O dar jedności między chrześcijanami modlono się podczas diecezjalnego nabożeństwa ekumenicznego, które odbyło się 25 stycznia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Modlili się duchowni i wierni wspólnot chrześcijańskich w diecezji sandomierskiej: Kościoła katolickiego, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i Kościoła polskokatolickiego.

25 stycznia 2017 | 12:42

Święty Krzyż: oblaci uczcili pamięć założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda

Świętokrzyscy oblaci uczcili pamięć swego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda i jego pierwszych towarzyszy 25 stycznia br. na Świętym Krzyżu. Uroczystość dziękczynna odbyła się w 201. rocznicę powstania Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wzięli w niej udział m.in. podopieczni ośrodka pomocy społecznej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.