Sandomierska
Generał oblatów z wizytą na Świętym Krzyżu
Jesteście szczególnie posłani, aby mówić o miłości Jezusa i ukazywać sens Krzyża – powiedział dziś na Świętym Krzyżu do oblatów przełożony generalny ich zgromadzenia o. Louis Lougan OMI. Przebywał on w dniach 26-28 października w świętokrzyskim sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
Diecezja sandomierska: świętokrzyskie nocne czuwanie i Marsz Wszystkich Świętych
Na modlitewne czuwanie przy relikwiach Chrystusowego Krzyża i świętych błogosławionych zapraszają w przededniu Wszystkich Świętych Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej – kustosze sanktuarium na Świętym Krzyżu. Marsz Wszystkich Świętych wyruszy spod sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem na parafialny cmentarz.
Sandomierz: trzydniowa kwesta na rzecz odnowy zabytkowych cmentarzy
Kwesta na rzecz odnowy Cmentarza Katedralnego i Świętopawelskiego odbędzie się w dniach 30 października – 1 listopada br. na trzech sandomierskich nekropoliach. W ubiegłym roku kwestujący zebrali ponad 15 tys. zł.
Bp Nitkiewicz: budowa świątyni nie może być celem samym w sobie
Budowa świątyni nie może być celem samym w sobie – przestrzegał bp Krzysztof Nitkiewicz 25 października br. w Stalowej Woli. W parafii św. Floriana odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego budowanej świątyni.
Diecezja sandomierska: odpust zupełny w świątyniach z racji Roku Miłosierdzia
Z racji mającego rozpocząć się 8 grudnia Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka, na mocy dekretu biskupa sandomierskiego określone zostały warunki i kościoły i sanktuaria w diecezji sandomierskiej, w których można uzyskać odpust zupełny.
Bp Nitkiewicz: harcerskie życie przypomina sposób życia Jezusa i apostołów
Harcerskie życie przypomina sposób życia Jezusa i apostołów – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz 24 października podczas Eucharystii w drugim dniu zlotu diecezjalnego harcerzy w Nisku.
Tarnobrzeg: promocja książki o życiu i działalności matki Kolumby Białeckiej
Promocja książki pt. „Na końcu schodów”, opowiadająca o życiu i działalności matki Kolumby Białeckiej, założycielki w Wielowsi klasztoru sióstr dominikanek, odbyła się 23 października na Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu. Autorką jest siostra dominikanka Benedykta Karolina Baumann.
Sandomierz: Rodzina Szkół im. Jana Pawła II zainaugurowała kolejny rok działalności
Pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny” zainaugurowała 21 października br. kolejny rok działalności sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II. Uroczyste spotkanie rozpoczęła Msza św. w katedrze, koncelebrowana przez kapłanów – katechetów, pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza.
Bp Nitkiewicz do studentów: wiara ma nas wspierać w poszukaniu prawdy
Wiara ma nas wspierać w poszukaniu prawdy i w konsekwentnym podążaniu za nią – mówił do studentów bp Krzysztof Nitkiewicz 19 października w Stalowej Woli. Na Wydziale Zamiejscowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się inauguracja roku akademickiego.
Święty Krzyż: kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu przyjaciół misji oblackich
Kilkaset osób należących do grona Przyjaciół Misji Oblackich wzięło udział w spotkaniu, które odbyło się 18 października br. w świętokrzyskim sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Wraz z zakonnikami ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej modlili się w intencji misjonarzy i misjonarek zarówno duchownych, jak i świeckich.


