Warszawska
W niedzielę II Europejski Festiwal Schumana
„Modlitwa bez Granic w intencji przemiany Europy” oraz szereg dyskusji, m.in. na temat roli młodzieży na Starym Kontynencie i współczesnego znaczenia służby publicznej, złożą się II Europejski Festiwal Schumana. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę 13 maja w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie pod hasłem „Idźmy kształtować Europę pod sztandarem Sługi Bożego Roberta Schumana”. Patronat nad wydarzeniem objął metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
Dziecko w warszawskim Oknie Życia
W warszawskim Oknie Życia przy ul. Hożej znaleziono dziś dziecko. Chłopczyk miał przy sobie kartkę z imieniem Kubuś, informacją, że urodził się 5 maja, jest zdrowy i ma wszystkie wymagane szczepienia.
Powstaje sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego
Za dwa tygodnie powstanie na Mazowszu nowe sanktuarium – św. Stanisława Papczyńskiego. Sanktuarium w Górze Kalwarii-Mariankach będzie jedynym w Polsce sanktuarium założyciela marianów – pierwszego polskiego męskiego zgromadzenia zakonnego. To tam znajduje się grób świętego.
Ks. prof. Słomkowski – rektor zrehabilitowany
Okolicznościom oczyszczenia z komunistycznych zarzutów i sądowej rehabilitacji po latach ks. prof. Antoniego Słomkowskiego, pierwszego powojennego rektora KUL, poświęcona była konferencja zorganizowana w poniedziałek w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie. – Nasze środowisko nigdy nie miało wątpliwości, że jest on niewinny – podkreślił na spotkaniu obecny rektor lubelskiej uczelni ks. prof. Antoni Dębiński.
Wystawa: „Niewiasta obleczona w słońce…” w stołecznym „Dobrym Miejscu”
Historia Objawień Fatimskich oraz maryjne przesłanie wzywające do pokuty i nawrócenia, stały się inspiracją do realizacji wystawy „Niewiasta obleczona w słońce…”. W niedzielę otwarto ją w Galerii Krużganek – Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie. Prezentowane prace zostały wykonane w związku z okolicznością wystawy lub wybrane z dotychczasowego dorobku artystów.
„Stadion młodych” – młodzież z całej Polski spotka się na Narodowym
Kościół przeżywa teraz rok poświęcony młodym ludziom. Nie chcemy, by przeszedł on bez echa. To jeden z powodów, dla których zapraszamy młodzież z całej Polski na Stadion Narodowy – mówi w rozmowie z KAI ks. Rafał Jarosiewicz, rekolekcjonista, ewangelizator i organizator młodzieżowego spotkania “Stadion młodych”, którego promocja rozpoczęła się w mediach społecznościowych.
Kard. Nycz: troska o Konstytucję to ważny wymiar służby dla Ojczyzny
Troska o Konstytucję, która uwzględnia wartości nienegocjowalne jak życie, godność człowieka czy małżeństwo, to jeden z najważniejszych wymiarów społecznej służby dla Ojczyzny – podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas uroczystej Mszy św. z okazji Święta Narodowego 3 Maja i w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.
Dr Szałata: Szkoła Katedralna w Łucku to miejsce spotkania i dialogu
Jest miejscem spotkania, dialogu. Miejscem, w którym uczymy się o rzeczach ważnych mówić w sposób „nie byle jaki”, poruszając kwestie społecznej nauki Kościoła, kwestie historyczne, ale przede wszystkim chcemy nawzajem pogłębiać, porządkować i ubogacać naszą formację religijną – mówi dr Kazimierz Szałata w rozmowie z KAI, odnosząc się do działalności Szkoły Katedralnej w Łucku na Ukrainie. Szkoła otwarta nie tylko dla katolików, ale też grekokatolików i prawosławnych.
Studenci bedą się modlić za Alfiego Evansa przed brytyjską ambasadą
Różaniec jest jedną z naszych najsilniejszych broni. Wspólnie, jako środowisko akademickie chcemy zrobić „szturm do Nieba” i w ten sposób realnie pomóc temu dzielnemu chłopcu i jego rodzicom – mówi w rozmowie z KAI Piotr Ziemecki, prezes ASK Soli Deo, nawiązując do wieczornej modlitwy w intencji Alfiego Evansa, która odbędzie się przed Ambasadą Wielkiej Brytanii. Studenci zapraszają do udziału w niej mieszkańców Warszawy
Katolicka muzyka w protestanckiej świątyni
Nasze koncerty rozsadzają formułę koncertu „od środka”, bo są formą misterium modlitewnego. Do Boga przez piękno muzyki – mówi KAI dr Bartosz Izbicki, zapowiadając koncert, podczas którego zaprezentowany zostanie repertuar najnowszej płyty jego zespołu Jerycho. Utworów wielkanocnych zebranych na płycie „Surgit Leo Fortis”, wykonanych przez najmocniejszy skład zespołu, wysłuchać będzie można w sobotę 28 IV o 19:00 w kościele Ewangelicko-Reformowanym przy al. Solidarności 76 A. Wstęp wolny.


