Warszawska
Jutro na UKSW prezentacja “Pro memoria” Prymasa Wyszyńskiego
Tysiące codziennych notatek sporządzanych przez kard. Stefana Wyszyńskiego przez ponad 30 lat złożyło się na wielotomowe dzieło „Pro memoria”, unikatowe świadectwo niestrudzonej działalności prymasowskiej w latach 1948-1981. Cała seria wydawnicza oraz jej pierwszy tom zostaną zaprezentowane 28 listopada w Warszawie podczas konferencji prasowej w Sali Senackiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Bp Kamiński: od naszej wierności Bogu zależy kształt życia społecznego i politycznego
Od naszej wierności Bogu zależy kształt życia społecznego i politycznego – zwrócił uwagę bp Romuald Kamiński, zachęcając wiernych, by na co dzień żyli Ewangelią. W patronalne święto warszawskiej prowincji pallotynów koadiutor diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył uroczystej Mszy św. w stołecznym kościele Chrystusa Króla Pokoju w parafii Św. Wincentego Pallottiego.
Warszawa: zakończył się festiwal „Kino z duszą”
Filmy „Jakiego koloru jest miłość”, „Ziemia bezdomnych” i „Budzik” zostały nagrodzone podczas gali kończącej 5. Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Festiwal trwał od czwartku, 23 listopada w stołecznym kinie Kinoteka.
Wspólnota Sant`Egidio: zacznijmy Adwent z ubogimi!
Zaledwie kilka dni temu obchodzony był I Światowy Dzień Ubogich. Wszystkich, dla których jeden specjalny dzień w roku to za mało, warszawska Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na początku grudnia na „Rekolekcje z Ubogimi”.
Warszawa: modlitwa w mariańskiej parafii za cierpiących na depresję
Modlitwa w intencji osób cierpiących na depresję i ich rodzin będzie odbywać się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie, w parafii, prowadzonej przez księży marianów. W drugi czwartek miesiąca wierni będą odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorować Najświętszy Sakrament.
Trwa festiwal „Kino z duszą”
Najlepsze filmy „z duszą”, spotkanie z ojcem Leonem Knabitem, operatorem filmowym Andrzejem Musiałem i reżyserem Mariuszem Pilisem – to i wiele więcej na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, który już dziś rozpoczyna się w stołecznej „Kinotece”. Na wszystkie pokazy filmowe, panele dyskusyjne i galę finałową nie trzeba kupować biletów – obowiązuje wstęp wolny.
Jeronimo Martins Polska przekaże Caritas 7 samochodów dostawczych
Uroczyste przekazanie przez Jeronimo Martins Polska 7 samochodów dostawczych na rzecz Caritas Polska oraz podsumowanie dotychczasowej współpracy obu podmiotów odbędzie się 21 listopada w Warszawie. Samochody trafią do diecezjalnych Caritas.
„Życie ma sens” – w czwartek rusza festiwal „Kino z duszą”
Najlepsze filmy „z duszą”, spotkanie z ojcem Leonem Knabitem i operatorem filmowym Andrzejem Musiałem – to i wiele więcej na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, który rozpoczyna się już w czwartek. Na wszystkie pokazy filmowe, panele dyskusyjne i galę finałową nie trzeba kupować biletów – obowiązuje wstęp wolny.
Kard. Nycz: ubodzy są braćmi, których dał nam Bóg
„Ubodzy są naszymi braćmi, których Bóg nam dał!” – przypomniał dziś kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. sprawowanej z okazji obchodzonego po raz pierwszy Światowego Dnia Ubogich. Liturgię sprawowano w kościele kapucynów w Warszawie. Od 30 lat przy tutejszym klasztorze działa jadłodajnia, w której codziennie posiłek otrzymuje około 300 ubogich i bezdomnych.
Warszawscy klerycy zdobywcami Pucharu Polski 2017 Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej
Klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchowne w Warszawie wywalczyli tegoroczny Puchar Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej oraz Puchar Metropolity Warszawskiego. Rozgrywki odbyły się dziś w Warszawie z udziałem reprezentacji z 11 diecezji.


