„Sąsiedzi starożytnego Izraela” – pod redakcją naukową Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego
30 grudnia 2021 | 17:12 | marketing Ⓒ Ⓟ
Po tomie „Starożytny Izrael”, ukazującym historię Izraela od Abrahama do zburzenia świątyni jerozolimskiej przez Rzymian, oraz „Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny”, ukazującym historię początków i wczesnego rozwoju obydwu religii, seria „Podręczniki Biblijne” wzbogaca się o kolejny, trzeci, tom. W oryginale angielskim nosi on tytuł „Świat wokół Starego Testamentu”, natomiast w przekładzie polskim – „Sąsiedzi starożytnego Izraela”.
Ten tytuł wydaje się o tyle odpowiedni, że książka zawiera eseje poświęcone najważniejszym obszarom i ludom z otoczenia starożytnego Izraela, które wywarły wielki wpływ na jego losy oraz kulturę, wiarę i obyczaje. Termin „starożytny Izrael” pokrywa się z chronologią i treścią Starego Testamentu, na podłożu którego zaistniało chrześcijaństwo a także judaizm rabiniczny.
Wydanie pierwsze dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej o książce na stronie Oficyny Wydawniczej Vocatio
Promocja książki odbyła się 20 grudnia 2021 r. w Centrum Medialnym KAI. Relacja z konferencji dostępna jest tutaj.
Poniżej zapis konferencji video.
Ks. prof. Waldemar Chrostowski (ur. 1951) – duchowny katolicki, profesor nauk teologicznych; wykładowca na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej (1987-1999) i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (1999-2021) oraz na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2001-2010); w latach 1990-2020 redaktor naczelny najstarszego kwartalnika teologów polskich „Collectanea Theologica”; w latach 2003-2013 przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich; założyciel i redaktor naczelny kilku serii wydawniczych, np. „Prymasowska Seria Biblijna” i „Rozprawy i Studia Biblijne”; autor około 40 książek i ponad 3 000 artykułów naukowych, popularnonaukowych, wywiadów i innych; przewodnik ponad 150 pielgrzymek do Ziemi Świętej i krajów biblijnych; laureat prestiżowej watykańskiej Nagrody Ratzingera (2014).
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.