Informacje

27 kwietnia 2025 | 20:31

Ostrowiec Św.: odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafii pod tym samym wezwaniem w Ostrowcu Świętokrzyskim, będącej diecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbyły się uroczystości odpustowe. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Wraz z Pasterzem Mszę Świętą koncelebrowali kapłani z dekanatu, na czele z proboszczem parafii, ks. kan. Markiem Kumórem.

27 kwietnia 2025 | 19:44

Komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego o święceniach diakonatu i prezbiteratu w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

W Niedziele Miłosierdzia we wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odczytano komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego o święceniach diakonatu i prezbiteratu w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

27 kwietnia 2025 | 19:11

Wzruszające pożegnanie papieża Franciszka w Buenos Aires

Argentyńczycy w bardzo emocjonalny sposób pożegnali swego rodaka – papieża Franciszka. Po żałobnej Mszy św. w katedrze przejście księży ubogich, a na koniec mecz piłkarski z widowiskiem pirotechnicznym w barwach Watykanu – to były wielkie emocje, poinformowała w swojej korespondencji niemiecka agencja katolicka KNA.

27 kwietnia 2025 | 18:48

W Watykanie trwają Novemdiales: dziewięć dni modlitwy za zmarłego papieża

Po śmierci papieża Kościół i świat odczuwają żal i smutek z powodu jego odejścia, a także niepokój i poczucie zagubienia. Kard. Pietro Parolin mówił o tym w czasie Mszy sprawowanej na placu św. Piotra w intencji zmarłego papieża. Włoski hierarcha, który do śmierci Franciszka pełnił urząd sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej zapewnił, że „Ewangelia mówi nam, iż właśnie w takich chwilach ciemności Pan przychodzi do nas ze światłem zmartwychwstania, aby rozpalić nasze serca”.

27 kwietnia 2025 | 18:32

Ok. 2 tysięcy osób wzięło udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej

Około dwóch tysięcy osób wzięło udział w 32. Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które od piątku do niedzieli (25-27 kwietnia 2025) odbywało się w Leżajsku. Jego zwieńczeniem była Msza św. posłania, której na Placu Targowym w centrum miasta przewodniczył abp Adam Szal. Spotkanie przeżywano w duchu dziękczynienia za pontyfikat papieża Franciszka i modlitwy w jego intencji.

27 kwietnia 2025 | 18:31

Abp Wojda: Franciszek był pielgrzymem nadziei na dzisiejsze czasy

Franciszek przypominał, że Kościół nie jest „Kościołem elit” ale Kościołem, w którym jest miejsce dla każdego – powiedział abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z Radiem Watykańskim – Vatican News. Dodał, że teraz „powinniśmy prosić Pana Boga o to, żeby nam posłał właściwego przewodnika, którym zawsze jest papież”.

27 kwietnia 2025 | 17:47

Czy w roku 1000 czy w 1025? Koronacja Bolesława Chrobrego

Tysiąc lat temu arcybiskup gnieźnieński dokonał namaszczenia świętymi olejami Bolesława Chrobrego i nałożył mu na głowę koronę. To wiemy na pewno, zanotował to w swojej kronice niemiecki kronikarz Wipon. Wiemy też, że wywołało to wielkie niezadowolenie w Niemczech. Niestety nie wiemy, jak przebiegała ta uroczystość i co ją bezpośrednio poprzedziło.

27 kwietnia 2025 | 17:22

Bp Piotrowski udziela dyspensy od pokarmów mięsnych na piątek 2 maja

Biskup kielecki Jan Piotrowski udziela wszystkim wiernym diecezji kieleckiej oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji w piątek 2 maja 2025 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru piątku.

27 kwietnia 2025 | 17:20

Abp Jędraszewski w Łagiewnikach: Miłosierdzie Boże ciągle aktualnym kluczem do życia wiecznego

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył uroczystej sumie odpustowej na błoniach przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W czasie liturgii transmitowanej przez TVP wskazał na odsłony miłosierdzia, „które kocha, jest wierne, wybacza zwłaszcza miłującym, wyjaśnia, naucza i dodaje ducha, obdarza pokojem i mocą, pozwala przezwyciężyć wątpliwości i niewiarę” oraz „miłosierdzie, które wzywa do umiłowania cierpienia dla zbawienia świata, które jest i ma być głoszone całemu światu, które apeluje o konkretną dobroć okazywaną wszystkim potrzebującym”.

27 kwietnia 2025 | 17:06

W kołobrzeskiej bazylice – kosz z cytatami z „Dzienniczka” s. Faustyny

W bazylice Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu członkowie Akcji Katolickiej corocznie przygotowują kosz z tysiącami cytatów z „Dzienniczka” św. Faustyny z okazji Święta Miłosierdzia Bożego. Po niedzielnych Mszach św. proboszcz ks. dr Andrzej Pawłowski zachęca wiernych do sięgania po karteczki z myślami świętej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.