Informacje

16 marca 2025 | 04:00

Rzym upamiętni 20. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

W Rzymie zaplanowano liczne wydarzenia upamiętniające 20. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Kościół i Hospicjum św. Stanisława B.M. będzie miejscem uroczystości religijnych i koncertów pasyjnych. Główne obchody odbędą się 2 kwietnia o godz. 15.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, gdzie zostanie celebrowana uroczysta Msza święta z okazji 20-tej rocznicy powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II pod przewodnictwem kard. Pietro Parolina, Sekretarza Stanu.

15 marca 2025 | 23:27

Poprawa stanu zdrowia Papieża Franciszka

Stan zdrowia Ojca Świętego pozostaje stabilny. Papież wymaga terapii medycznej w warunkach szpitalnych, a terapie zastosowane przynoszą dalszą, stopniową poprawę – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

15 marca 2025 | 21:57

Niebo, piekło, czyściec Dantego – wystawa z okazji Roku Świętego w Rzymie

Słynna „Boska komedia” Dantego znajduje się w centrum nowej wystawy w Rzymie. Wystawa „Uomini siate, non pecore matte” („Bądźcie ludźmi, a nie głupimi owcami”) w krużganku kościoła San Salvatore in Lauro oferuje rodzaj duchowej podróży przez dzieło Dantego Allighieri (1265-1321). Tematy takie jak grzech i wina, przebaczenie i nadzieja są badane poprzez sztukę, literaturę i religię.

15 marca 2025 | 21:54

Marcowy zjazd Szkoły Liturgii Archidiecezji Łódzkiej

Zakończył się marcowy zjazd słuchaczy Szkoły Liturgii Archidiecezji Łódzkiej. Tym razem tematem był czas paschalny oraz sakrament pokuty i pojednania.

15 marca 2025 | 20:23

Bp Mazur do świeckich: Jesteście powołani do dzielenia się wiarą

W sobotę 15 marca 2025 r. odbył się Jubileusz Parafialnych Rad Duszpasterskich, Parafialnych Rad Ekonomicznych, Parafialnych Zespołów Caritas, organistów oraz pracowników kościelnych. Spotkania jubileuszowe miały miejsce w trzech kościołach jubileuszowych: w katedrze ełckiej, w konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach oraz w sanktuarium św. Brunona w Giżycku. – Pragnę powiedzieć z mocą: święty laikat to przyszłość Kościoła. Jest w was  świadomość, że z chrztu świętego jesteście uczniami misjonarzami, że jesteście powołani do ewangelizacji, do dzielenia się wiarą – mówił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki do zgromadzonych wiernych zaangażowanych w dzieła wspólnot parafialnych diecezji ełckiej w katedrze.  

15 marca 2025 | 20:00

W Koszalinie kolejni świeccy podjęli ważne posługi

Zakończyła się kolejna edycja Studium Formacyjnego dla Świeckich. Bp Zbigniew Zieliński pobłogosławił w Koszalinie na podjęcie posługi 20 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., 15 lektorów i 4 animatorów katechezy parafialnej. Uroczystość odbyła się 15 marca w kaplicy Centrum Edukacyjno-Formacyjnego.

15 marca 2025 | 18:46

Jubileusz prezbiterów w Roku Świętym 2025

Kapłani archidiecezji gnieźnieńskiej przeżywali w sobotę 15 marca jubileuszowe spotkanie połączone z modlitwą wielkopostną. Konferencję do duchownych wygłosił ks. Krzysztof Wons SDS, a Mszy św. stanowiącej centralny punkt jubileuszu przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

15 marca 2025 | 18:42

Ks. Krzysztof Wons SDS: świat potrzebuje w kapłanach ojców

„Świat potrzebuje w kapłanach ojców, takich ojców, którzy przygarną każdego, także tego, którego przygarnąć trudno, który być może rzucił dziś w ciebie kamieniem złego słowa. Bo jedno jest pewne. Świat na nowo zjednoczyć może tylko miłość” – mówił ks. Krzysztof Wons SDS do księży archidiecezji gnieźnieńskiej przeżywających 15 marca jubileusz prezbiterów w Roku Świętym 2025. 

15 marca 2025 | 18:14

Konsekrowane dziewice i błogosławione wdowy w bielskim kościele jubileuszowym

Do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej – jednej z jubileuszowych świątyń w diecezji bielsko-żywieckiej – pielgrzymowały 15 marca konsekrowane wdowy i dziewice oraz kandydatki do tych form życia. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Greger, który modlił się przy ołtarzu wraz z o. Innocentym Kiełbasiewiczem OFM, odpowiedzialnym w diecezji za formację dziewic konsekrowanych.

15 marca 2025 | 18:06

Manga opowiadająca historię „ukrytych chrześcijan” w Japonii

Japońska artystka Kan Takahama stworzyła mangę (japoński komiks), aby podnieść świadomość na temat losu tak zwanych „ukrytych chrześcijan” w Japonii. W swojej graficznej opowieści „Shishi to Botan” („Lew i piwonie”) opowiada historię tych chrześcijan, którzy zachowali swoją wiarę w tajemnicy w XVII wieku pomimo zakazów i prześladowań, donosi watykańska agencja misyjna „Fides”. Takahama zaprezentuje swoją pracę w Rzymie i Lukce od 17 do 20 marca w ramach serii konferencji z okazji 440. rocznicy powstania historycznej „Ambasady Tensho”. Wydarzenia są organizowane przez ambasadę Japonii przy Stolicy Apostolskiej i archidiecezję Lucca.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.