Informacje
ChwałaMU 2024 – niedługo uwielbienie na Tauron Arenie
24 i 25 sierpnia na Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się spotkanie modlitewne „ChwałaMU”, które zgromadzi około 20 tysięcy osób. „Jest to dowód na to, że ludzie w dzisiejszych czasach nadal gorliwie szukają Boga, są głodni jego obecności i pragną żyć w relacji z Nim w swoim życiu” – mówi Marcin Zieliński.
Abp Szewczuk zawierza Maryi losy Ukrainy
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny cały naród składa swoje modlitwy w ręce Najświętszej Dziewicy za wszystkich synów i córki Ukrainy – stwierdził zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UGKGK), abp Światosław Szewczuk. Arcybiskup większy kijowsko-halicki przewodniczył liturgii w Ławrze Zaśnięcia Najświętszej Maryi w Kijowie.
Kard. Ryś: Czyją władzę przyjmujemy nad sobą? Kto w nas rządzi?
– Kto w nas rządzi? Czy rządzi mną to Dziecko, którym jest Jezus Chrystus, czy smok? Komu ufamy – temu Dziecku, czy temu smokowi? Kogo uważamy za silniejszego? Komu przyznajemy rację? Czyją władzę przyjmujemy nad sobą? Kto w nas rządzi? – mówił kard. Grzegorz Ryś, który wraz z kard. Konradem Krajewskim – jałmużnikiem papieskim – sprawował Eucharystię w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w 104. rocznicę Cudu nad Wisłą oraz w przypadające tego dnia święto Wojska Polskiego.
Austriacki kapelan olimpijczyków: Paryż 2024 był wydarzeniem łączącym religie
Igrzyska Olimpijskie w Paryżu były nie tylko wydarzeniem łączącym narody, lecz również wielkim wydarzeniem łączącym religie. Podkreślił to w rozmowie z agencją katolicką Kathpress austriacki duszpasterz Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, ksiądz Johannes Lackner. Kapłan zwrócił uwagę na duże znaczenie religii i wiary na Igrzyskach w świeckiej Francji, gdzie poza tym powszechny jest wyraźny rozdział państwa od religii.
Abp Budzik: trzeba nam naszą pobożność maryjną pogłębiać
Trzeba nam naszą pobożność maryjną pogłębiać. Nie wystarczy tylko wołać: „Matko daj, Matko ratuj, Matko wspomagaj” – podkreślił abp Stanisław Budzik w Sanktuarium Matki Bożej Boreckiej w Borku Starym koło Rzeszowa. Metropolita lubelski przewodniczył tam sumie odpustowej w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Maryjna procesja przeszła ulicami stolicy Francji
Maryjna procesja przeszła ulicami stolicy Francji w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jej uczestnicy wzięli udział w Nieszporach odprawionych na placu św. Jana Pawła II przed odbudowywaną po pożarze z 2019 roku katedrą Notre-Dame. Odnowili także akt poświęcenia Francji Matce Bożej przez króla Ludwika XIII – odpowiednik ślubów króla Jana Kazimierza w Polsce.
Bp Stułkowski: Polska i Europa zostały ocalone dzięki pomocy Maryi Wniebowziętej
– Dziękujemy naszym przodkom za ocalenie Ojczyzny i Europy. Zwycięstwa Bitwy Warszawskiej nie można wyjaśnić niczym naturalnym, a tylko pomocą Maryi Wniebowziętej – powiedział bp Szymon Stułkowski w katedrze płockiej. Przewodniczył Eucharystii w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Święto Wojska Polskiego oraz w 104. rocznicę bohaterskiej obrony Płocka przed bolszewikami.
Bp Solarczyk podziękował rolnikom za ich trud na roli
– Jesteście pięknym potwierdzeniem troski o ziemię i plony – mówił biskup Marek Solarczyk, który celebrował 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Mszę świętą w kościele św. Katarzyny w Wieniawie. Tego dnia odbyły się tam dożynki powiatu przysuskiego i gminy Wieniawa. W czasie dożynek wystąpiła Orkiestra Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej z Radomia.
Bp Pindel: niech Bóg przychodzi dziś do nas ze swoją łaską
„Bóg przychodzi z łaską swoją przez Maryję, tak jak przybył do domu Elżbiety w łonie Maryi, Matki Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela. Niech przychodzi także dzisiaj, kiedy modlimy się w to święto Niepokalanej i Wniebowziętej Maryi” – wezwał bp Roman Pindel 15 sierpnia br. w maryjnym sanktuarium w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie. Biskup bielsko-żywiecki przewodniczył polowej Mszy św. w uroczystość maryjną. Na święcie Wojska Polskiego spotkali się po raz kolejny żołnierze bielskiego 18. batalionu powietrznodesantowego oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.
Abp Guzdek: obyśmy nigdy nie spóźnili się w sprawach najważniejszych
„Obyśmy nigdy nie spóźnili się w sprawach odnoszących się do Boga, do bliźnich, a także do naszej wspólnej matki, jaką jest Ojczyzna” – mówił abp Józef Guzdek podczas Mszy św. w archikatedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku. Metropolita białostocki przewodniczył modlitwie w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w 104. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.


