Informacje
Bp Balcerek: wyrażamy wdzięczność polskim żołnierzom
W święto Wojska Polskiego wspominamy nie tylko wielkie wydarzenia historyczne, ale także wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy służą Ojczyźnie w mundurze polskiego żołnierza – mówił 15 sierpnia w Poznaniu bp Grzegorz Balcerek. Uroczysta Msza św. z udziałem oficerów i żołnierzy stacjonujących w Wielkopolsce odbyła się w kościele garnizonowym w Poznaniu.
Licheń – I Nieszpory uroczystości Wniebowzięcia NMP
– Widzieć więcej to widzieć Maryję przychodzącą z Jezusem Chrystusem, aby wspomóc nas w drodze do nieba – mówił w homilii podczas I Nieszporów uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ks. Sławomir Homoncik MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium.
Francuski rząd ostrzega przed dużym zagrożeniem terrorystycznym w uroczystość Wniebowzięcia NMP
Francuski rząd zaapelował o „wyjątkową czujność” w obliczu „bardzo wysokiego” zagrożenia terrorystycznego dla manifestacji religijnych i miejsc kultu w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Według francuskiej telewizji BFMTV szczególnie zagrożone są „nabożeństwa, zgromadzenia, procesje i pielgrzymki” w miejscach tradycyjnie związanych z kultem maryjnym.
Bp Kazimierz Gurda do pielgrzymów w Mirowie: jako dzieci Boga nie możemy nigdy zwątpić w Jego miłość
Tradycyjnie, 13 sierpnia, dzień przed wejściem Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, pątnicy spotkali się na Mszy Świętej w Mirowie. Wieczornej Eucharystii przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski wraz z księżmi posługującymi podczas 44. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej. – Z radością i wdzięcznością stajemy dzisiaj w Mirowie, w przeddzień wejścia do Częstochowy i […]
Bp Gurda w Kodniu: Maryja jest dla nas znakiem obecności i bliskości Boga
Maryja Wniebowzięta pokazuje nam drogę i cel – wskazał bp Kazimierz Gurda podczas Mszy św. na Kalwarii Kodeńskiej. W sobotę, 14 sierpnia w Sanktuarium Królowej Podlasia – Matki Jedności rozpoczęły się uroczystości odpustowe.
Odbyła się 35. Pielgrzymka Maksymiliańska
„Chcemy się uczyć, także od niego, co znaczy prawdziwie kochać” – mówił o św. Maksymilianie Marii Kolbe ks. dr Rafał Grabowski. Kapłan przewodniczył sumie odpustowej na zakończenie 35. Pielgrzymki Maksymiliańskiej, która dotarła do bydgoskiej parafii, gdzie patronem jest męczennik z Oświęcimia.
Powązki Wojskowe – capstrzyk i apel pamięci w przeddzień Święta Wojska Polskiego
– Polski żołnierz wywalczył to zwycięstwo, płacąc ogromną cenę. Tę cenę tu i na innych cmentarzach w Warszawie i wokół Warszawy widać do dzisiaj – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wieczornego capstrzyku na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Odczytany został apel pamięci, podczas którego przywoływano m.in. uczestników Bitwy Warszawskiej, której 104. rocznicę dziś obchodzimy.
Wniebowzięcie Matki Bożej – bogactwo zwyczajów i tradycji
W Kościołach wschodnich mówi się o Zaśnięciu i Odpocznieniu, Zachód wspomina o Przejściu i Wniebowzięciu, w Polsce o Pannie Zielnej lub Żniwnej.
Kard. Dziwisz: św. Maksymilian stanąłby dziś w pierwszym szeregu obrońców ludzkiego życia
„Św. Maksymilian stanąłby dziś w pierwszym szeregu obrońców ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na pewno protestowałby przeciw deptaniu godności i praw człowieka i prosiłby nas do opowiadania się po stronie ludzi ubogich, słabych, spychanych na margines życia społecznego” – podkreślił kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył 14 sierpnia br. Mszy św. przy ołtarzu obok Bloku 11 w byłym niemieckim KL Auschwitz. Uroczystości związane z 83. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego odbyły się z udziałem kilkudziesięciu kapłanów, w tym trzech biskupów. Wśród uczestników Eucharystii modliła się m.in. była więźniarka Auschwitz Zdzisława Włodarczyk.
Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna już na Jasnej Górze
W Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej dotarło dziś do celu 2,6 tys. pątników – poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry.


