Informacje
We wrześniu w diecezji bielsko-żywieckiej ruszają „Spotkania z Matką Wolności”
„Spotkania z Matką Wolności” to cykl wydarzeń ewangelizacyjnych i trzeźwościowych, które rozpoczną się we wrześniu 2024 roku w diecezji bielsko-żywieckiej. Po wybranych parafiach beskidzkich wędrować będzie do maja przyszłego roku kopia obrazu Matki Bożej od Wykupu Niewolników. Inicjatywa jest owocem współpracy Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie z ruchami trzeźwościowymi w diecezji. Głównym celem jest wsparcie osób zmagających się z różnymi uzależnieniami oraz promowanie trzeźwości poprzez modlitwę i edukację.
Można już oglądać wystawę o heroicznym udziale sakramentek w Powstaniu Warszawskim
Banery na ogrodzeniu klasztoru benedyktynek sakramentek z klasztoru na Nowym Mieście w Warszawie, wystawa w kościele pw. św. Kazimierza poświęcona historii wspólnoty aż do męczeńską śmierć sióstr i powojenne podniesienie z ruin, ocalałe cudem dokumenty i… papierowe gołębie – składają się na ekspozycję, którą można oglądać od dziś.
Trwają zapisy na XXXI Festiwal Campo Bosco
Eucharystie, konferencje, warsztaty, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi – to wszystko czeka młodzież na XXXI Festiwalu Campo Bosco pt. „Jestem Wyśniony!”. Odbędzie się on w dniach 22-25 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą, w diecezji płockiej, z inicjatywy księży salezjanów. Zapisy już trwają.
Promieniowali Radością. 21. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej
Pieszo pokonali ponad dwieście kilometrów, przyszli w sześciu grupach, łącznie 467 osób. Na Jasną Górę dotarła 21. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej. Przyświecało im hasło: „Radujmy się w Panu”. Na trasie uczyli się jak wydobyć tę radość w życiu codziennym. Pomagała w tym Eucharystia, spowiedź, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Prezydium Rady Episkopatu Ameryki Łacińskiej solidarne z Wenezuelczykami
Solidarność z narodem Wenezueli z powodu kryzysu politycznego i społecznego będącego skutkiem niepewności co do rezultatu wyborczego w ostatnich wyborach prezydenckich wyraziło Prezydium Rady Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM).
Ogłoszono temat Światowego Dnia Pokoju 2025
„Odpuść nam nasze winy: obdarz nas Twoim pokojem” to temat wybrany przez Ojca Świętego na nadchodzący Światowy Dzień Pokoju 2025 – ogłosiła Dykasteria do spraw Służby Integralnemu Rozwojowi Człowieka. Będzie on obchodzony 1 stycznia 2025 r.
Siedmiu niewygodnych duchownych deportowano do Rzymu
Siedmiu z trzynastu księży aresztowanych w Nikaragui przez lewicowy reżim Daniela Ortegi zostało przewiezionych do Rzymu – podała niezależna strona internetowa „100% Noticias”.
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego upamiętni 82. rocznicę zagłady kieleckiego getta
Spotkanie z wnukami ocalałych z kieleckiego getta, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele akademickim, oddanie hołdu ofiarom przy pomniku Menora, koncert skrzypcowy – takie i in. wydarzenia złożą się na sierpniowe uroczystości upamiętnienia 82 rocznicy Zagłady kieleckiego getta, organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.
Yaron Sideman nowym ambasadorem Izraela przy Stolicy Apostolskiej
Nowym ambasadorem Izraela przy Stolicy Apostolskiej będzie Yaron Sideman. Został on mianowany przez izraelski rząd na następcę Raphaela Schutza, który pełni tę funkcję od 2021 r., podał żydowsko-włoski portal informacyjny Moked. Wczoraj 66-letni Schutz złożył pożegnalną wizytę papieżowi Franciszkowi – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe, nie podając treści rozmowy.
Tunika św. Piotra i dalmatyka św. Jana wystawione w Muzeach Watykańskich
Zakończyła się renowacja tuniki św. Piotra i dalmatyki św. Jana. Pracowano nad tym przez 5 lat. Cenne relikwie zostały wystawione w Muzeach Watykańskich, zaraz za Kaplicą Sykstyńską obok kaplicy św. Piotra Męczennika, w której przechowywane są najcenniejsze relikwiarze z Sancta Sanctorum, papieskiej kaplicy na Lateranie.


