Informacje
Rafał Patyra: zmieniłem swoje życie dzięki Bogu
Wezwanie Boga o pomoc było kulminacyjnym momentem w życiu znanego prezentera telewizyjnego Rafała Patyry. Mówił o tym w trakcie wydarzenia ewangelizacyjnego, które odbyło się 4 sierpnia w parafii św. Aleksego w Przedborzu, w diecezji radomskiej. Razem ze swoją żoną Joanną podzielił się świadectwem swojego życia. Nie brakowało wątków bardzo osobistych, związanych ze zdradą żony.
Papież przyjął rezygnację kard. O’Malleya
Ojciec Święty przyjął rezygnację kardynała Seána Patricka O’Malleya OFM Cap. z pasterskiego zarządzania archidiecezją bostońską (USA) i mianował jego następcą dotychczasowego biskupa Providence Richarda G. Henninga – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Proboszczowie modlili się o świętość
Kilkudziesięciu księży uczestniczyło w modlitwie o świętość kapłańskiego życia w poznańskim kościele pw. św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. „Życie Kościoła, jego teraźniejszość i przyszłość rozgrywają się przede wszystkim na poziomie parafii. Od naszego pasterskiego zaangażowania tak wiele zależy” – mówił do nich bp Grzegorz Balcerek.
Biskupi Nigerii domagają się reform politycznych
Katoliccy biskupi w Nigerii okazali zrozumienie dla wielkich protestów w kraju i wezwali do głębokich reform politycznych. Jednocześnie zaapelowali o wyrzeczenie się wszelkiej przemocy.
Przed wizytą papieża jednostka antyterrorystyczna sprawdza bezpieczeństwo katedry w Dżakarcie
Przed wizytą papieża Franciszka indonezyjska jednostka antyterrorystyczna sprawdziła środki bezpieczeństwa w katedrze Wniebowzięcia Matki Bożej w stolicy kraju, Dżakarcie. Kontrola bezpieczeństwa w katedrze została przeprowadzona po tym, jak policja w Malang na Jawie Wschodniej aresztowała podejrzanego o terroryzm, który rzekomo planował atak na dwa miejsca kultu, poinformowała azjatycka agencja prasowa UCAN 2 sierpnia. W ramach swojej wizyty w Indonezji Franciszek odwiedzi 4 września katedrę i będzie tam przemawiał do seminarzystów i katechetów.
Na dziedzińcu katedry Notre-Dame odbyła się międzyreligijna modlitwa o pokój i braterstwo
Sto lat po pierwszym takim wydarzeniu międzyreligijnym, na dziedzińcu katedry Notre-Dame w Paryżu odbyła się ceremonia podkreślająca pragnienie pokoju i braterstwa ludzi różnych religii obecnych na Igrzyskach Olimpijskich. Spotkaniu towarzyszyło hasło: „W jaki sposób sport łączy się z tym, co najlepsze w naszym człowieczeństwie?”, które nawiązywało do szczytnych idei olimpijskich.
„Serce uwięzione na Jasnej Górze… – setna rocznica Mszy św. prymicyjnej bł. S. Wyszyńskiego
Sto lat temu, 5 sierpnia 1924 r., ks. Stefan Wyszyński, późniejszy Prymas Polski i błogosławiony Kościoła katolickiego, odprawił w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze Mszę św. prymicyjną. Modlił się, aby przynajmniej przez jeden rok mógł służyć Bogu i ludziom jako kapłan. „Matka Boża dodała mu sił i uczyniła tego cherlaka, tytanem polskiego Kościoła” – przypominają paulini.
Ks. prof. Ostrowski na Groniu Jana Pawła II: niedziela jest nam potrzebna do życia
„Niedziela powinna być dniem refleksji i spotkania z Bogiem, a nie dniem pracy i konsumpcji” – przypomniał ks. prof. Maciej Ostrowski, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu w Krakowie, ratownik GOPR, podróżnik, duszpasterz ludzi w drodze, który 4 sierpnia br. sprawował Mszę św. w beskidzkiej kaplicy górskiej na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym.
Ponad dwa tysiące pielgrzymów wyruszyło na pątniczy szlak z Rzeszowa na Jasną Górę
W niedzielę, 4 sierpnia rozpoczęła się 47. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Z Maryją w Kościele”. Mszy św. sprawowanej na placu Farnym w Rzeszowie o godz. 6.30, z udziałem pątników, przewodników, mieszkańców Rzeszowa i okolic oraz przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych, przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej.
Bp Musioł: zażyłość z Maryją oznacza wspólne przeżywanie radości i wspólne kroczenie drogą cierpienia
Pomocniczy biskup opolski przewodniczył w Prudniku-Lesie uroczystościom odpustowym ku czci Matki Boskiej Anielskiej. Sumę odpustową pod przewodnictwem biskupa poprzedziła wspólna modlitwa różańcowa.


