Informacje

28 czerwca 2026 | 14:00

Abp Przybylski do nowo wyświęconych jezuitów: po kazaniach schodźcie z ambony do ludzi, tak jak Jezus

– „Choćbyście osiągnęli największe kaznodziejskie szczyty czy największą popularność w mediach, schodźcie z ambony do ludzi, tak jak Jezus po swoich kazaniach schodził do chorych i potrzebujących – powiedział abp Andrzej Przybylski w homilii podczas święceń prezbiteratu w sobotę 27 czerwca w krakowskiej Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa.

28 czerwca 2026 | 13:59

Muzyka baroku zainaugurowała Bydgoski Festiwal Dźwięku

Licznie zgromadzona publiczność wypełniła aulę Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej, gdzie koncert inauguracyjny otworzył pierwszą edycję Bydgoskiego Festiwalu Dźwięku. Wydarzenie zainaugurowało nowe przedsięwzięcie kulturalne na mapie Bydgoszczy, a jednocześnie stało się okazją do uczczenia zbliżającej się rocznicy urodzin Andrzeja Szwalbego – patrona Stowarzyszenia Andrzeja Szwalbego „Dziedzictwo” i duchowego patrona festiwalu.

28 czerwca 2026 | 13:54

Bp Damian Bryl poświęcił odnowioną kaplicę z XIX w.

– Niech ta kaplica będzie ważnym miejscem spotkania z Bogiem, ale także miejscem, które będzie was łączyć, umacniać, wspierać i kształtować – mówił bp Damian Bryl w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kwiatkowie. Biskup kaliski poświęcił odnowioną kaplicę wzniesioną w XIX w.

28 czerwca 2026 | 13:52

Drugi dzień wizyty bp. Wiesława Lechowicza wśród żołnierzy PKW KFOR i policjantów z misji EULEX

Bp Wiesław Lechowicz kontynuował w sobotę wizytę duszpasterską w Polskim Kontyngencie Wojskowym KFOR w Kosowie. W bazie Camp Novo Selo biskup polowy sprawował Mszę św. z udziałem żołnierzy oraz pracowników wojska. Podczas Mszy św. polecano żołnierzy wojsk aeromobilnych z okazji ich święta, była to też okazja do wyrażenia wdzięczności za ofiarną służbę pełnioną z dala od ojczyzny.

28 czerwca 2026 | 13:38

I Międzynarodowy Festiwal Organowy dedykowany św. Janowi Pawłowi II

W sobotni wieczór 27 czerwca w parafii św. Katarzyny w Nowym Targu odbył się wyjątkowy koncert w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Szlakiem Świętego Jana Pawła II – Patrona Małopolski”.

28 czerwca 2026 | 13:15

Wielkie święto pomagania – ponad tysiąc wolontariuszy Caritas z całej Polski spotkało się w stolicy

Ponad tysiąc wolontariuszy, pracowników i przedstawicieli Parafialnych oraz Szkolnych Kół Caritas z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wspólnoty Caritas, która odbyła się 27 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. To coroczne spotkanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń formacyjnych i wspólnotowych Caritas – gromadzi osoby, które na co dzień niosą pomoc potrzebującym w swoich lokalnych środowiskach.

27 czerwca 2026 | 23:27

Papież po konsystorzu: synodalność, dobro wspólne, rany młodych

Leon XIV podsumowując dwudniowe obrady konsystorza nadzwyczajnego wskazał na potrzebę wdrażania owoców synodu oraz dalszego wspólnego słuchania i rozeznawania. Podkreślił potrzebę troski o młodych i rodziny, ponownego odkrycia idei dobra wspólnego. Zapowiedział, że pod koniec roku poda datę przyszłorocznego konsystorza.

27 czerwca 2026 | 23:25

Kard. Mario Grech: Synodalność potrzebuje pasterzy

Proces synodalny potrzebuje teraz „projektu wdrożeniowego”: żywego i uczestniczącego doświadczenia więzi Kościoła z Duchem Świętym — mówił kard. Mario Grech podczas popołudniowej sesji drugiego dnia nadzwyczajnego konsystorza, poświęconej synodalności. Sekretarz generalny Synodu podkreślił, że obecna faza nie jest ani nową konsultacją światową, ani technicznym wykonaniem decyzji, lecz czasem recepcji, rozeznania i dojrzewania, aby synodalność stała się „zasobem misyjnym” Kościoła.

27 czerwca 2026 | 22:45

Konsystorz: podczas ostatniej sesji kardynałowie dyskutowali o Synodzie i kapłaństwie

Podczas pierwszej części czwartej sesji Nadzwyczajnego Konsystorza kardynałowie podjęli pogłębioną refleksję nad synodalnością i współczesnym rozumieniem kapłaństwa -informuje Biuro P=rasowe Stolicy Apostolskiej.

27 czerwca 2026 | 22:26

Bp Wiesław Lechowicz odwiedził polskich żołnierzy służących w KFOR

Biskup Wiesław Lechowicz odwiedził 26 czerwca polskich żołnierzy pełniących służbę w Zespole Łącznikowo-Monitorującym LMT KFOR w Brezovicy w Kosowie. Biskup polowy zapoznał się z zadaniami realizowanymi przez żołnierzy oraz specyfiką ich codziennej służby. Spotkanie było także okazją do rozmowy i podziękowania za odpowiedzialną służbę na rzecz pokoju i bezpieczeństwa – poinformował na swoich stronach Ordynariat Polowy.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.