Informacje

01 stycznia 2020 | 18:37

Prymas Polski: niech Bóg daje nam odwagę, pokorę i roztropność

Od przypomnienia, że Bóg jest Panem czasu i od błogosławieństwa rozpoczął noworoczną homilię Prymas Polski abp Wojciech Polak. „Niech Bóg błogosławi naszym dniom i naszym zmaganiom. Niech daje nam cierpliwość i roztropność. Niech pozwala wzrastać w pokorze i mądrości” – mówił.

01 stycznia 2020 | 15:47

Prymas Polski: Młodzi rozumieją swoją odpowiedzialność za Kościół

To dobry znak, że młodzi uczestniczą w spotkaniu Taizé. Obecność i zaangażowanie, ale i pytania, które od nich usłyszeliśmy, płynące prosto z serc, są dowodem na to, że młodzi rozumieją swoją odpowiedzialność za Kościół. Młodzi chcą o Kościele słuchać i mieć coś do powiedzenia – powiedział w rozmowie z KAI Prymas Polski, abp Wojciech Polak. Zdaniem duchownego, przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taizé – brat Alois, wzbudza dodatkowe zaciekawienie uczestników inicjatywy.

01 stycznia 2020 | 15:42

Abp Ryś: Dużo czasu poświęcamy na pytania, których młodzi nie zadają

Dużo czasu poświęcamy na pytania, których młodzi nawet nie zadają. Skupmy się na tych, które ich dotyczą – powiedział KAI abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, podczas 42. Europejskiego Spotkania Młodych, zorganizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé we Wrocławiu.

01 stycznia 2020 | 15:33

Papieskie „Te Deum” na zakończenie 2019 roku

Mieć czas dla innych, prowadzić dialog, spojrzeniem kontemplacyjnym rozpoznać obecność i działanie Boga w ich życiu – oto prawdziwa służba miłości, która zmienia rzeczywistość. Mówił o tym papież Franciszek podczas Pierwszych Nieszporów uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jakie 31 grudnia wieczorem odprawił w bazylice św. Piotra w Watykanie. Tradycyjnie odśpiewano też hymn „Te Deum laudamus” (Ciebie, Boga, wysławiamy) na zakończenie roku 2019.

01 stycznia 2020 | 15:17

W Nowym Roku powierzajmy się Maryi – Matce wierzących

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, którą obchodzimy 1 stycznia w Kościele to najstarsze maryjne święto. Pierwszy dzień Nowego Roku przypomina, że Maryja jest naszą duchową Matką. Jezus w swoim testamencie z krzyża, wybrał Maryję na Matkę wszystkich wierzących. Powierzajmy jej nasze życie i sprawy – podkreślił rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

01 stycznia 2020 | 13:41

Brat Alois w Wrocławiu: niech nas prowadzi prawda

Do kierowania się prawdą, pokorą i radością, jaką daje Chrystus zachęcił podczas ostatniej wspólnej modlitwy 42. Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taizé brat Alois. Podkreślił znaczenie wiary dla demokratycznych przemian na naszym kontynencie, a także poszanowania dla tradycji poszczególnych, zamieszkujących go narodów.

01 stycznia 2020 | 13:28

Bp Czaja: Spotkanie Taizé to czas rozmodlenia naszej młodej Europy

Spotkanie Taizé to wielkie święto młodych, czas rozmodlenia naszej młodej Europy, która wierzy w Jezusa – powiedział KAI ordynariusz opolski, bp Andrzej Czaja podczas 42. Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu.

01 stycznia 2020 | 13:25

Bp Zadarko: Młodzi mają świadomość, że uchodźcy to ludzie w potrzebie

Cieszę się, że młodzi ludzie mają świadomość, że uchodźcy to ludzie w potrzebie – stwierdził w rozmowie z KAI bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, podczas 42. Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu, zorganizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.

01 stycznia 2020 | 09:37

Za nami czwarty dzień 42. Europejskiego Spotkania Młodych

Jezus Chrystus w słowie i w Kościele – to sposób na zatrzymanie laicyzacji – powiedział abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki wygłosił homilię podczas Mszy św. dla Polaków na 42. Europejskim Spotkaniu Młodych we Wrocławiu.

01 stycznia 2020 | 09:31

Odpust zupełny od papieża na 200-lecie seminarium w Sandomierzu

Z okazji przypadającego na 2020 r. jubileuszu 200. rocznicy sandomierskiego Wyższego Seminarium Duchownego Penitencjaria Apostolska w imieniu Ojca Świętego Franciszka udzieliła łaski odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą jako pielgrzymi w dniach 1 stycznia – 31 grudnia 2020 r. kościół seminaryjny pw. św. Michała Archanioła w Sandomierzu.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.