Informacje

25 grudnia 2019 | 16:16

Ewangelickie bożonarodzeniowe jutrznie

Wielu ewangelików na Śląsku Cieszyńskim, gdzie mieszka ponad połowa z około 70 tys. polskich luteran, uczestniczyło w dzień Bożego Narodzenia w tradycyjnych jutrzniach. Nabożeństwa, rozpoczynające się nawet o 5.00 rano, odprawione zostały w kilku luterańskich parafiach na terenie Beskidu Śląskiego – m.in. w Puńcowie, Cieszynie, Bielsku-Białej, Wiśle, Jaworzu i Ustroniu.

25 grudnia 2019 | 15:12

Gdzie trafią pieniądze wrzucane do Fontanny Trevi?

Pieniądze wrzucane przez turystów do Fontanny Trevi w Rzymie, będą nadal przekazywane do katolickiej Caritas z przeznaczeniem na cele socjalne. Powołując się na informacje Rady Miejskiej Rzymu dziennik „Il Messaggero” poinformował, że odpowiednia umowa została sformalizowana na najbliższe dwa lata. Według tej informacji zainteresowane instytucje podpisały dokument na początku grudnia, stara umowa wygasła z końcem marca.

25 grudnia 2019 | 14:03

VI Wigilia dla samotnych i potrzebujących w Białymstoku

Już po raz szósty wigilię dla blisko 600 osób samotnych, ubogich i potrzebujących przygotowały Fundacja Rodziny Czarneckich wraz z Caritas Archidiecezji Białostockiej. W hali Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku do stołu zasiedli dziś z nimi abp Tadeusz Wojda, zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki oraz marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. Wieczerzy towarzyszyła wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd.

25 grudnia 2019 | 13:57

Ponad 150 osób na Wigilii dla samotnych i bezdomnych w Diecezji Warszawsko-Praskiej

Ponad 150 osób samotnych ubogich i bezdomnych wzięło udział w Wigilii organizowanej przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym roku wieczerza odbyła się w nowej siedzibie jadłodajni Św. Brata Alberta, przy ulicy Grochowskiej. Zgodnie z tradycją z potrzebującymi opłatkiem przełamał się pasterz diecezji warszawsko-praskiej, bp Romuald Kamiński.

25 grudnia 2019 | 13:52

Abp Ryś podczas Pasterki: żeby doświadczyć pokoju, trzeba się zjednoczyć z Jezusem, który się uniża

– Żeby doświadczyć pokoju, trzeba się zjednoczyć z Jezusem, który się uniża – mówił abp Grzegorz Ryś, który przewodniczył Pasterce w łódzkiej katedrze. Liturgia rozpoczęła się o północy przy śpiewie kolędy „Cicha noc”.

25 grudnia 2019 | 13:02

Cały świat chrześcijański wędruje duchowo do Betlejem

Dzisiejszej nocy cały świat chrześcijański wędruje duchowo do Betlejem, do miejsca narodzin Mesjasza. Wędruje duchem do betlejemskiej groty – mówił podczas Pasterki w katedrze poznańskiej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

25 grudnia 2019 | 13:00

Głód w Zambii narasta. Pomoc utrudniona

Ponad 2,3 mln Zambijczyków nie będzie miało co włożyć do garnka nawet w czasie świąt Bożego Narodzenia. Choć władze udają, że sytuacja w kraju jest pod kontrolą, to głód z każdym dniem narasta. Z niesieniem pomocy nie nadążają nawet kościelne organizacje charytatywne.

25 grudnia 2019 | 12:55

Tak jak pasterze, klęknijmy przed Boskim Logosem

– Wspominając i świętując wydarzenie betlejemskiej nocy, rozumiemy wielkość naszej człowieczej godności, która tak niezwykle została wyniesiona dzięki temu, że przed wiekami Syn Boży stał się Człowiekiem – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Pasterki w katedrze na Wawelu.

25 grudnia 2019 | 12:48

Ubogie narodzenie Jezusa każe myśleć o wszystkich ubogich

Ubogie narodzenie Jezusa w stajence każe nam myśleć o ubogich, głodnych, bezdomnych i potrzebujących – powiedział dziś kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski, który przewodniczył o północy Pasterce w parafii św. Andrzeja Apostoła w śródmieściu stolicy, zachęcił do poznawania życia i nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego by jak najlepiej przygotować się do jego czerwcowej beatyfikacji.

25 grudnia 2019 | 12:06

Prymas Polski podczas Pasterki: nie jesteśmy już sami

„Bóg jest z nami. Zaprośmy Go w nasze życie. Zaprośmy Go, gdy nie potrafimy spojrzeć na siebie z miłością i wciąż się nawzajem oskarżamy. Zaprośmy Go, gdy nie potrafimy, a może już nie chcemy widzieć tych, do których trzeba nam wyjść z pomocą, z odważnym upomnieniem, z pełnym nadziei pocieszeniem” – mówił w Noc Bożego Narodzenia abp Wojciech Polak.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.