Informacje

18 listopada 2019 | 05:00

Sympozjum o neopelagianizmie w Instytucie Jana Pawła II

Po raz 19. w Rzymie odbyło się Kolokwium Teologii Moralnej, zorganizowane przez Międzynarodowy Obszar Badań w Teologii Moralnej (Area Internazionale di Ricerca in Teologia Morale), działający przy Papieskim Instytucie Teologicznym Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie, przynależący do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Tegoroczne obrady zostały poświęcone refleksji nad kwestią działania łaski Bożej w życiu człowieka w świetle ostatniego „Listu Placuit Deo do biskupów Kościoła katolickiego na temat niektórych aspektów zbawienia chrześcijańskiego” Kongregacji Nauki Wiary z 22 lutego 2018 r.

18 listopada 2019 | 04:00

Kuzynka papieża będzie jego oficjalną tłumaczką

Zakonnica Ana Rosa Sivori, spokrewniona z obecnym papieżem, będzie jego oficjalną tłumaczką w czasie jego trzydniowego pobytu w Tajlandii. Zaznaczyła, że to sam Franciszek poprosił o to organizatorów jego podróży. „Zasugerował on, abym to ja była jego tłumaczką. Dla mnie była to wielka niespodzianka i jestem z tego dumna” – powiedziała 77-letnia salezjanka hiszpańskiej agencji prasowej EFE.

18 listopada 2019 | 03:00

Papież zjadł obiad z ubogimi

W niedzielę 17 listopada – w III Światowym Dniu Ubogich – Franciszek zjadł obiad z półtora tysiącem biednych w Auli Pawła VI w Watykanie. Po Mszy św., odprawionej z okazji tego Dnia w bazylice św. Piotra i po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty udał się do Auli, gdzie czekali na niego potrzebujący i towarzyszący im wolontariusze.

18 listopada 2019 | 01:30

Czyny miłosierdzia są pozyskiwaniem swojej duszy

Każdy czyn miłosierdzia, każdy czyn miłości jest pozyskiwaniem swojej duszy – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas łódzkich obchodów III Światowego Dnia Ubogich.

17 listopada 2019 | 20:00

Abp Gądecki: biedni pozwalają nam spotkać znieważone oblicze Chrystusa

„Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, bo pozwalają nam spotkać znieważone oblicze Chrystusa” – mówił dziś w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przewodniczył Mszy św. z okazji III Światowego Dnia Ubogich.

17 listopada 2019 | 19:40

Obchody Światowego Dnia Ubogich w Krakowie

Mszą św. w bazylice Mariackiej i wspólnym posiłkiem w Namiocie Spotkań zakończyły się w Krakowie obchody 3. Światowego Dnia Ubogich. Pod Wawelem trwały one cztery dni.

17 listopada 2019 | 19:23

Rodziny ofiar wypadków drogowych u bł. Karoliny

Rodziny ofiar wypadków drogowych, przedstawiciele instytucji, które działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach modlili się w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przy pomniku „Przejście” posadzono także drzewo pamięci i zapalono światła symbolizujące ofiary wypadków.

17 listopada 2019 | 18:50

Modlitwa ekumeniczna w intencji Polaków i Niemców

Pamięć o polskich i niemieckich żołnierzach, ofiarach cywilnych konfliktów zbrojnych oraz poległych podczas misji pokojowych uczczono w stołecznej katedrze polowej modlitwą ekumeniczną. Okazją do wspólnej ceremonii był obchodzony w Niemczech Dzień Żałoby Narodowej. Przed zakończeniem nabożeństwa biskup polowy Józef Guzdek odznaczył medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie” ambasadora RFN w Polsce Rolfa Nikela.

17 listopada 2019 | 18:20

6 tys. kolejarzy na wspólnej pielgrzymce

O tym, że dobrze wykonywana praca jest drogą do zmartwychwstania przypomniał na Jasnej Górze abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. podczas 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy. Wzięło w niej udział ok. 6 tys. osób. Upływała w duchu dziękczynienia w 40. rocznicę I. Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i 25. rocznicę erygowania Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Tradycyjnie przybyli kolejarze z Białorusi, Słowacji i Węgier.

17 listopada 2019 | 18:10

XIV Dni Kultury Ormiańskiej

XIV Dni Kultury Ormiańskiej, organizowane przez Związek Ormian w Polsce im. ks. abpa Józefa Teodorowicza, odbyły się Wwsobotę 16 listopada w Gliwicach. W ramach ormiańskiego święta uroczystą Mszę w rycie ormiańskokatolickim odprawił ks. Józef Naumowicz, duszpasterz ormiańskokatolickiej parafii w Gliwicach. Jak zauważył, Ormianie mają własną liturgię, która jest charakterystyczna tylko dla nich.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.