Informacje

19 października 2019 | 20:26

Bp Wodarczyk do Odnowy w Duchu Świętym: Wzrastajcie w wierze!

40 rocznica istnienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym była okazją do wspólnego świętowania w Piasku k. Pszczyny. Eucharystii podczas dnia jedności przewodniczył bp Adam Wodarczyk. W homilii przypominał o wartości cnoty wiary w życiu każdego ochrzczonego. – Wiara jest podstawą, fundamentem. Wszystkie inne cnoty wypływają z cnoty wiary – zauważył duchowny – Wzrastajcie w wierze! Jeżeli wzrastamy w cnocie wiary, to wzrastamy we wszystkich innych cnotach – dodał.

19 października 2019 | 20:00

Nowy błogosławiony – męczennik i misjonarz w Birmie

„Jego męczeńska śmierć była wyjątkowo bolesna, bo został zamordowany w czasie, gdy całkowicie poświęcił się dziełu pojednania różnych grup etnicznych regionu”. Tak o wyniesionym dziś na ołtarze włoskim misjonarzu w Birmie, ks. Alfedo Cremonesi, mówi biskup jego rodzinnej diecezji Crema.

19 października 2019 | 18:43

Diecezjalne obchody ku czci św. Łukasza – patrona służby zdrowia

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. M. Kacprzaka w Płocku odbyły się diecezjalne obchody ku czci święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Mszy św. z udziałem przedstawicieli służby zdrowia w kaplicy szpitalnej pw. św. Ojca Pio przewodniczył ks. kan. dr Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej: „Droga do świętości wiedzie przez jak najlepsze spełnianie codziennych obowiązków” – zwrócił uwagę kaznodzieja.

19 października 2019 | 18:36

Abp Gänswein ostrzega niemieckich katolików przed „użalaniem się nad sobą”

Abp Georg Gänswein ostrzega katolików w Niemczech przed „użalaniem się nad sobą” i wzywa do „pogłębienia wiary”. „Użalenie się nad sobą, pomstowanie na innych, rozczarowanie nic nie przynosi” – powiedział w czwartek wieczorem prefekt Domu Papieskiego we Frankfurcie nad Menem. Odnosząc się do planowanych reform strukturalnych w niemieckim Kościele, powiedział: „Jeśli nie zaczniemy od pogłębienia wiary, ryzykujemy, że rozczarowanie za dwa lata będzie jeszcze większe niż dzisiaj. Gdyby siła wiary Kościoła w Niemczech była tak wielka, jak jego potęga finansowa, wszystko byłoby dobrze”.

19 października 2019 | 17:57

70. urodziny abp. Stanisława Gądeckiego

„Abp Gądecki jest też człowiekiem dialogu i kompromisu” – powiedział w rozmowie z KAI prof. Jan Węglarz. 19 października przypada 70. rocznica urodzin metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

19 października 2019 | 17:30

Nowy arcybiskup dawnego Sajgonu

Papież Franciszek mianował arcybiskupem Miasta Hô Chí Minh (dawnego Sajgonu) w Wietnamie dotychczasowego biskupa Phát Diêm, 65-letniego Josepha Nguyên Nănga – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

19 października 2019 | 16:36

Na Wawelu zakończyła się kwesta na rzecz katedry Notre Dame

Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na odbudowę katedry Notre Dame, prowadzona w czasie wakacji w katedrze na Wawelu. Kweście towarzyszyła ekspozycja szopki krakowskiej.

19 października 2019 | 16:20

Przeor Taizé walczy z nadużyciami seksualnymi współbraci

– Staję u boku ofiary i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ją wspierać – pisze brat Alois, przeor ekumenicznej wspólnoty z Taizé, po tymczasowym aresztowaniu jednego z braci, oskarżanego o „seksualne manipulacje” wobec pewnej kobiety. Zapewnia o woli pełnego wyjaśnienia sprawy, o dążeniu przez Wspólnotę do pełnej prawdy oraz apeluje do wszelkich ewentualnych ofiar o zgłaszanie się.

19 października 2019 | 14:30

Fundacja Polish Orphans Charity otrzymała tegoroczną nagrodę Viventi Caritate

Fundacja Polish Orphans Charity, która przyznaje stypendia uzdolnionej artystycznie młodzieży i dzieciom, otrzymała tegoroczną nagrodę Viventi Caritate – Żyjącemu Miłością. Uroczystość odbyła się 18 października wieczorem po mszy świętej w radomskiej katedrze. Tego dnia wspominano również biskupa Jana Chrapka, w dniu 18. rocznicy jego tragicznej śmierci.

19 października 2019 | 13:56

Tarnowskie seminarium modliło się w Tuchowie o nowe powołania

Wyruszyli wczesnym rankiem, a celem wędrówki było sanktuarium Matki Bożej. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i księża przełożeni poszli na piechotę do Tuchowa. Taka pielgrzymka to już tradycja podczas formacji seminaryjnej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.