Informacje

26 stycznia 2019 | 21:18

Aplikacja bioetyczna dla młodzieży

Podczas Światowych Dni Młodzieży przedstawiono aplikację na tematy bioetyczne, dzięki której młodzież może w formie pytań i odpowiedzi zapoznać się z fundamentalnymi zagadnieniami, związanymi z ludzkim życiem. Aplikację przygotowała Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, a zaprezentowała ją podsekretarz tego watykańskiego urzędu prof. Gabriella Gambino.

26 stycznia 2019 | 21:11

Młodych trzeba formować najpierw przez działanie

– Młodzi, którzy przyjechali do Panamy na Światowe Dni Młodzieży często chcieliby zmienić świat. To bardzo wzniosłe marzenie. Trzeba im jednak przypominać, że oni sami muszą być przedmiotem tej przemiany. Świat się nie zmieni, dopóki nie zmienimy się my sami – powiedział kard. Luis Antonio Tagle z Filipin.

26 stycznia 2019 | 21:05

Akcja powołaniowa w ramach ŚDM

W Parku Omar, w ramach Światowych Dni Młodzieży zakończyła się akcja powołaniowa, na której żeńskie i męskie zgromadzenia zakonne prezentowały swoje charyzmaty. W innej części parku ustawiono 250 konfesjonałów. Wielu młodych skorzystało z sakramentu pojednania. Przez kilka dni w tzw. namiocie spotkania trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tej kaplicy przez dwa dni znajdowała się także figura Matki Bożej Fatimskiej.

26 stycznia 2019 | 20:17

Obecność figury Matki Bożej Fatimskiej „czasem łaski”

„Czasem łaski” nazwali przedstawiciele sanktuarium w Fatimie peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej w Panamie. Dotarła ona tu 21 stycznia i pozostanie do 27 stycznia.

26 stycznia 2019 | 20:09

Papież spotkał się z delegacją z „Daru Młodzieży”

Ojciec Święty przyjął dzisiejszego poranka w nuncjaturze apostolskiej delegację 40 młodych Polaków z żaglowca „Dar Młodzieży”, odbywającego podróż dookoła świata z okazji Światowych Dni Młodzieży i setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Obecny był także minister transportu morskiego pan Marek Gróbarczyk. Poinformowała o tym 26 stycznia nuncjatura apostolska w Panamie.

26 stycznia 2019 | 20:03

Franciszek poświęcił ołtarz z relikwiami św. Jana Pawła II

Franciszek odprawił 26 stycznia Mszę św., podczas której poświęcił ołtarz z relikwiami świętych Jana Pawła II i Oskara Romero w panamskiej archikatedrze pw. Matki Bożej Starszej (Santa María la Antigua). Zwracając się do zgromadzonych kapłanów, osób konsekrowanych i przedstawicieli ruchów świeckich wskazał na konieczność powrotu do źródeł swego powołania jako lekarstwa na „znużenie nadziei”. A nawiązując do renowacji świątyni podkreślił, że „piękno dnia wczorajszego staje się podstawą do budowania piękna jutra”.

26 stycznia 2019 | 17:34

Ryszard Peryt spoczął w Panteonie Wielkich Polaków

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odprawiono dziś żałobną Mszę św. w intencji Ryszarda Peryta dyrektora Polskiej Opery Królewskiej. Po Mszy św. trumna z ciałem wybitnego reżysera, który jako jedyny na świecie zrealizował wszystkie dzieła sceniczne Wolfganga Amadeusza Mozarta, spoczęła w Panteonie Wielkich Polaków.

26 stycznia 2019 | 17:30

Kościół oburzony nową ustawą aborcyjną w stanie Nowy Jork

Oburzeniem i protestami zareagowali katoliccy biskupi USA na nową ustawę w stanie Nowy Jork, która – w określonych przypadkach np. zagrożenia zdrowia i życia matki, a także podejrzeń o poważną chorobę płodu pozwala na dokonanie aborcji nawet do momentu narodzin. „Ustawa narusza prawa najbardziej narażonych na zranienie”, napisał kard. Timothy Dolan na swoim oficjalnym blogu.

26 stycznia 2019 | 17:20

Dziś i jutro spotkanie młodych „Panama w Krakowie”

Wniesieniem kopii symboli ŚDM – krzyża i obrazu Matki Bożej – oraz czuwaniem maryjnym rozpocznie się w sobotni wieczór w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie spotkanie młodych w łączności z Panamą. „Nie straćcie okazji, by poczuć jedność z młodymi całego świata” – zachęcają organizatorzy.

26 stycznia 2019 | 15:26

Diecezja Rzymu w mediach społecznościowych

Diecezja Rzymu poszła w ślady swojego biskupa – papieża Franciszka – i “nadrabiając zaległości” jest już także obecna w mediach społecznościowych: na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Jak podkreślił diecezjalny dyrektor ds. mediów społecznościowych, Walter Insero, pod hasztagiem #diocesidiroma”, diecezja Rzymu pragnie pielęgnować „bliskość chrześcijańskiej wspólnoty ze wszystkimi ludźmi”. Pragnie też prowadzić dialog zarówno z wierzącymi, jak i niewierzącymi.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.