Informacje

21 stycznia 2019 | 01:30

Andrzej Duda na charytatywnych zawodach narciarskich

Celem zakopiańskich zawodów jest atak na rekord polski w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop (obecnie 679 km), a także aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych i pozyskanie środków na działania Fundacji Handicap. 20 stycznia odbyła się piąta edycja zawodów, w której wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.
W otwarciu piątej edycji charytatywnych zawodów 12H Slalom Maraton na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda. Na stoku pojawiły się także legendy polskiego narciarstwa alpejskiego, najmłodsi sportowcy z Fundacji Handicap Zakopane oraz liczni kibice.

21 stycznia 2019 | 00:23

Służyć Panu to słuchać i wprowadzać Jego Słowo w czyn

„Służenie Panu to słuchanie i wprowadzanie Jego Słowa w czyn” – powiedział papież w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Anioł Pański”. Ojciec Święty komentując czytany dzisiaj fragment Ewangelii (J 2, 1-11), opisujący cud w Kanie Galilejskiej podkreślił, że programem życia chrześcijanina jest wypełnianie zalecenia Matki Jezusa: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

20 stycznia 2019 | 23:44

Nagroda Orła Jana Karskiego pośmiertnie dla Pawła Adamowicza

Nagroda Orła Jana Karskiego przyznana została pośmiertnie prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. W niedzielę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odebrały ją jego małżonka Magdalena i córka Antonina.

20 stycznia 2019 | 23:44

Jeśli odejdziemy z Iraku, utracimy swoje korzenie

Według chaldejskiego patriarchy Iraku kard. Luisa Raphaëla Sako wielkim wyzwaniem dla Kościoła lokalnego pozostaje zachowanie obecności chrześcijan w tym kraju. Bez nich straci on swoje korzenie. Ważne jest ofiarowanie nadziei, ale także pomoc w znalezieniu pracy, bezpieczeństwa i trwałego pokoju. Przyznał, że terroryzm, migracje oraz prześladowanie chrześcijan nadal pozostają poważnym problemem w tej części świata.

20 stycznia 2019 | 20:30

Krakowscy organiści koncertują przed ŚDM

Organista katedry na Wawelu Witold Zalewski i jego córka Hanna wystąpią w kościele de la Merced w Panamie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Ojciec i córka zagrają m.in. utwory polskich kompozytorów.

20 stycznia 2019 | 19:23

Wolontariusz ze Sri Lanki o ŚDM: to wszystko z powodu Chrystusa

To wszystko dzieje się z powodu Chrystusa – powiedział KAI Jenukshan Colombas ze Sri Lanki, wolontariusz na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

20 stycznia 2019 | 18:15

Wręczono Nagrody Społeczne im. kard. Wyszyńskiego

Katolicki Uniwersytet Lubelski, Anna Rastawicka i Marian Romaniuk to laureaci Nagrody Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego za rok 2018. Uroczysta gala, w czasie której wręczono wyróżnienia, odbyła się 19 stycznia wieczorem w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w warszawskim Wilanowie.

20 stycznia 2019 | 16:12

Benedyktynki wracają do Nursji

W niemal trzy lata od tragicznego trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech siostry benedyktynki powoli powracają do swego klasztoru w Nursji. Jak poinformował arcybiskup Spoleto-Nursji, Renato Bocardo, 10 lutego siostry klauzurowe zamieszkają w kontenerach w pobliżu swego dawnego klasztoru.

20 stycznia 2019 | 15:43

Lekarze zatwierdzili cud za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego

O. Gabriel Bartoszewski poinformował, że 29 listopada ub. r. konsylium lekarskie w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziło cud uzdrowienia młodej dziewczyny za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego. Teraz potrzeba jeszcze zatwierdzenia tegoż cudu przez komisję teologów konsultorów oraz komisję kardynałów i biskupów – aby Ojciec Święty mógł wydać oficjalny dekret o cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, co otwiera drogę do beatyfikacji. Na prace te potrzeba co najmniej około pół roku.

20 stycznia 2019 | 13:31

Upamiętniono kapelanów katyńskich

Jako członkowie Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich musimy rozbudzać w sobie nadprzyrodzony zmysł świętości, abyśmy mogli te znaki świętości rozpoznać u pomordowanych kapelanów i kleryków i je udokumentować – zachęcał podczas Mszy św. w katedrze polowej ks. płk SG Zbigniew Kępa. Eucharystia była celebrowana dla członków Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich. Po zakończonej Mszy św. w Sali Konferencyjnej Ordynariatu Polowego odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.