Informacje
Studzianna: Msza św. odpustowa
– W rodzinie trzeba na nowo uczyć się wzajemnej komunikacji i dialogu. Nie na smartfonie, ale przy rodzinnym stole patrząc sobie w oczy – powiedział bp Krzysztof Józef Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej. Przewodniczył on Mszy świętej odpustowej w okazji św. Michała. Liturgia była celebrowana w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie.
Cygany: biskup sandomierski poświęcił kościół
Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz dokonał poświęcenia kościoła pw. św. Jadwigi Królowej w Cyganach. Uroczystą Msze św. wraz z biskupem celebrowali przybyli kapłani na czele z ks. Krzysztofem Kułagą, proboszczem parafii. Na wspólnej modlitwie obecne były władze samorządowe, strażacy oraz parafianie i zaproszeni goście.
Abp Przybylski: Potrzebujemy mediów, które pomagają w odkryciu prawdy
– Media nie są po to, żeby zarabiać i kupować sobie słuchaczy i czytelników za cenę grzechu, kłamstwa, hejtu. Mają nam pomagać w odkryciu prawdy: o nas, o świecie, o naszych relacjach, o Panu Bogu – mówił abp Andrzej Przybylski, który w katowickiej katedrze przewodniczył Mszy św. w ramach Jubileuszu świata mediów, dziennikarstwa i komunikacji społecznej.
Mszana Dolna: abp Marek Jędraszewski ustanowił nowe sanktuarium w archidiecezji krakowskiej
Abp Marek Jędraszewski ustanowił diecezjalne sanktuarium św. Michała Archanioła w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Uroczysta Msza św., w czasie której odczytano dekret o sanktuarium sprawowana była w niedzielę 28 września.
Kielce-Słowik: bp Jan Piotrowski poświęcił kościół zbudowany w międzywojniu dla podkieleckiego letniska
Ówczesny nuncjusz apostolski w Polsce abp Achilles Ratti, późniejszy papież Pius XI, spacerując po letnisku k. Kielce, dostrzegł potrzebę kaplicy dla letników w tym miejscu, co skutkowało budową kościoła w okresie międzywojennym. Poświęcenia świątyni dokonał dzisiaj bp Jan Piotrowski.
Sowina: odpust ku czci św. Michała Archanioła
– Dzisiaj św. Paweł wzywa do walki o wiarę i zdobywanie życia wiecznego. Zatem zdobywajmy życie wieczne, angażujmy się w świat, bądźmy mocno w rodzinie, w zawodzie, w pracy, ale nie zapomnijmy o niebie, zdobądźmy życie wieczne – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Michała Archanioła w Sowinie. Odpust połączono z obchodami 40. rocznicy konsekracji kościoła.
Abp Wojda do Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny: Chrystus posłał was z misją nadziei i zbawienia
W Mławie odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 80-lecia posługi Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. w kościele Świętej Trójcy metropolita gdański abp Tadeusz Wojda podkreślił, że siostry są świadkami Bożej miłości, posłanymi z misją nadziei i zbawienia. Ich życie, pełne poświęcenia, jest znakiem wiary w świecie, który często stawia na dobrobyt i sukces.
41. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
O Bożym wezwaniu do „mądrego” życia bez przywiązania do rzeczy materialnych mówił na Jasnej Górze do uczestników 41.Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin bp Szymon Stułkowski z diecezji płockiej. Dziękował za ich gotowości do walki w obronie wiary, młodego pokolenia i rodziny oraz lekcji religii.
Bp Kleszcz w 150 rocznicę konsekracji kościoła w Gomulinie: Parafia jest miejscem komunikacji z Panem Bogiem i z ludźmi
W Gomulinie k. Piotrkowa Trybunalskiego zakończyły się uroczystości z okazji 150. rocznicy konsekracji kościoła parafialnego pw. Świętego Mikołaja Biskupa. Liturgii dziękczynnej przewodniczył i homilię wygłosił o. bp Piotr Kleszcz OFM Conv. – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. – Parafia jest miejscem komunikacji. Komunikacji z Panem Bogiem i komunikacji z ludźmi. To w tym kościele wielu z was przyjęło sakramenty, wielu z was tutaj jednoczyło się z Panem Bogiem – mówił bp Kleszcz.
47 lat temu zmarł bł. Jan Paweł I – „papież uśmiechu”
Czterdzieści siedem lat temu zmarł bł. papież Jan Paweł I. Na Stolicy Piotrowej zasiadał zaledwie 33 dni w 1978 roku. Był bezpośrednim poprzednikiem papież Polaka Jana Pawła II, który przejął po nim imię.


