Polska
2 KROKI -projekt Caritas adresowany do więźniów
Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki wraz z Caritas Diecezji Siedleckiej podsumował projekt „2 KROKI”, skierowany do więźniów przebywających w Zakładzie Karnym i areszcie śledczym w Siedlcach oraz członków ich rodzin. Dzięki kompleksowemu wsparciu, mają oni szansę zmienić swoje życie na lepsze i odnaleźć się po wyjściu na wolność. Projekt Caritas w Siedlcach trwał od kwietnia 2017 r.
Dziś w Krakowie uroczystości ku czci św. Stanisława
Stulecie odzyskania niepodległości i dziękczynienie za beatyfikację bł. Hanny Chrzanowskiej będą tematami przewodnimi tegorocznych uroczystości św. Stanisława, które odbędą się w niedzielę 13 maja w Krakowie. Mszy św. w klasztorze ojców paulinów na Skałce przewodniczyć będzie kard. Giuseppe Versaldi, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej. Poprzedzi ją uroczysta procesja z katedry na Wawelu z udziałem Episkopatu Polski.
Powstaje sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego
Za dwa tygodnie powstanie na Mazowszu nowe sanktuarium – św. Stanisława Papczyńskiego. Sanktuarium w Górze Kalwarii-Mariankach będzie jedynym w Polsce sanktuarium założyciela marianów – pierwszego polskiego męskiego zgromadzenia zakonnego. To tam znajduje się grób świętego.
Prezydent: modlitwa jest ważnym elementem życia
Podczas wizyty w Pelplinie 7 maja prezydent RP Andrzej Duda udzielił wywiadu diecezjalnemu Radiu Głos, w którym mówił o roli wiary i rodziny w jego życiu.
Sobotnia pielgrzymka kierowców w cieniu tragicznej majówki
Podczas majowego weekendu na drogach doszło do rekordowej liczby 850 wypadków, w których zginęło 72 osoby, a 1081 osób zostało rannych. Modlitwa za ofiary tragicznej majówki będzie szczególną intencją XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców, która przybędzie w sobotę na Jasną Górę. Bardzo ważne jest to, żeby modlić się do św. Krzysztofa, patrona kierowców, który ich wspiera, ale […]
Arcybiskup Skworc odwiedził poszkodowanych górników
Metropolita katowicki w poniedziałek przed południem udał się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu. Odwiedził tam górników poszkodowanych w sobotnim wypadku w kopalni „Zofiówka”.
Ks. Isakowicz-Zaleski apeluje o zawieszenie strajku w Sejmie
Uważam, że dalsze przeciąganie tego strajku, odbije się na zdrowiu psychicznym i fizycznym dzieci – powiedział KAI ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, nawiązując do trwającego w Sejmie strajku rodziców niepełnosprawnych dzieci. – Nie neguję postulatów, ani tego, że te rodziny chcą protestować. Ale ta forma odbija się na tych konkretnych osobach niepełnosprawnych i dla dobra tych osób […]
Prezydent i arcybiskup modlili się za górników „Zofiówki”
Do kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju przyjechał prezydent RP Andrzej Duda. Jest tam także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Wspólnie modlili się z rodzinami górników, poszkodowanych skutek sobotniego wstrząsu o sile ponad 3 stopni w skali Richtera. Natomiast już w sobotę wieczorem w parafii Dubielec na terenie której leży kopalnia odprawiono Mszę w intencji górników.
Młodzież woła o obecność duszpasterzy – Pijarski Synod Młodych
Młodzież woła o obecność duszpasterzy. Potrzebuje duchowego towarzyszenia – wynika z internetowej ankiety przeprowadzonej z okazji Pijarskiego Synodu Młodych. Dziś zakończyły się trzydniowe obrady, w których wzięli udział przedstawiciele ze wszystkich pijarskich placówek i dzieł zakonnych w kraju. Podsumowując wyniki badań oraz wymieniając się doświadczeniami, zastanawiano się nad kształtem duszpasterstwa młodzieży w najbliższych latach. Jednym […]
Uroczystość Królowej Polski na Jasnej Górze
Pod hasłem: „Tu zawsze byliśmy wolni” na Jasnej Górze zakończyły się obchody uroczystości ku czci Królowej Polski. To jedno z najważniejszych świąt maryjnych w Kościele w Polsce. Ustanowiono je w latach dwudziestych ubiegłego wieku, jako podziękowanie za odzyskaną wolność. Maryja jako Królowa Polski odbiera cześć przede wszystkim na Jasnej Górze, gdzie co roku 3 maja odbywają […]


