Polska
W październiku noc czuwania za polską emigrację i modlitwa o pokój na Ukrainie
Za „współczesną falę rodaków, którzy opuszczając ojczyznę, tracą często kontakt z Bogiem i Kościołem” modlić się będą wierni podczas Modlitewnej Nocy Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy z piątku na sobotę 17-18 października na Jasnej Górze. Czuwanie zakończy się modlitwą o pokój, którą poprowadzą pielgrzymi z Ukrainy.
Szósta rocznica Cudu Eucharystycznego w Sokółce
Przed obojętnością na obecność Chrystusa w Eucharystii przestrzegał abp Edward Ozorowski w homilii wygłoszonej podczas uroczystej Mszy św. przed kolegiatą pw. św. Antoniego w Sokółce. Przeżywany już po raz trzeci w archidiecezji białostockiej Dzień Eucharystii, ustanowiony w rocznicę przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kaplicy adoracji, zgromadził kilka tysięcy pielgrzymów z Polski i z zagranicy.
Poznańskie Forum Duszpasterskie
Kard. Paul Josef Cordes, abp Stanisław Gądecki, poznańscy biskupi pomocniczy, kapłani, siostry zakonne i przedstawiciele parafii z kilkunastu polskich diecezji wzięli udział w Poznańskim Forum Duszpasterskim pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. – Cieszę się, że hasło roku duszpasterskiego znane jest we wszystkich parafiach w Polsce i staje się zaczątkiem ewangelizacji – powiedział KAI abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
XX Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
Już po raz trzydziesty na Jasnej Górze spotykają się małżeństwa i rodziny z całej Polski. Uczestnicy spotkania organizowanego pod hasłem „Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła”, będą dyskutować m.in. o internetowych kursach przedmałżeńskich. Pielgrzymka będzie trwała w dniach 27 i 28 września. Spotkaniu na Jasnej Górze przewodniczyć będzie dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Przemysław Drąg.
Podział żywności, Stacje Opieki – zakończyło się Zgromadzenie dyrektorów Caritas
Procedury rozdzielania żywności dla najuboższych, nowa forma pomocy żywnościowej w roku 2015 oraz sytuacja w diecezji opolskiej i gliwickiej, w których NFZ nie przedłużył kontraktów ze Stacjami Opieki, były tematem dwudniowego zgromadzenia dyrektorów Caritas, które zakończyły się wczoraj po południu.
Prawie 80 tys. osób podpisało petycję przeciw konwencji przemocowej
O dalsze wspieranie sprzeciwu wobec kontrowersyjnej konwencji o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej apeluje Instytut Kultury Prawnej „Ordo Iuris”. Petycję w tej sprawie podpisało już prawie 80 tys. Polaków. „Rząd naciska na szybką ratyfikację tego dokumentu. Zaapeluj do posłów o odrzucenie Konwencji!” – przypomina „Ordo Iuris”.
Abp Hoser: akty homoseksualne i czyny pedofilskie zdradą Ewangelii
Akty homoseksualne i czyny pedofilskie są zaprzeczeniem Ewangelii a co za tym idzie zdradą powołania kapłańskiego – podkreślił abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski zawiesił w czynnościach dwóch księży podejrzanych o takie czyny. Jeden z nich został już suspendowany. W przypadku drugiego toczy się proces wyjaśniający.
Abp Hoser zawiesił dwóch księży podejrzanych o homoseksualizm i czyny pedofilskie
Abp Henryk Hoser zawiesił w czynnościach dwóch księży podejrzanych o homoseksualizm i czyny pedofilskie. Jeden z nich został już suspendowany. W przypadku drugiego toczy się proces wyjaśniający – poinformował rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki.
IV spotkanie „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”
IV Międzynarodowe Spotkanie „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”, w którym wzięło udział około tysiąca młodych ludzi z Czech, Gruzji, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji i Ukrainy, zakończyło się w Krakowie.
Dziennikarze katoliccy z pielgrzymką na Jasnej Górze
Do śpieszenia z pomocą ludziom zranionym złym wpływem mediów wezwał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu celebrował 20 września Mszę św. dla uczestników ogólnopolskiej pielgrzymki dziennikarzy katolickich i środowiska Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Spotkanie było dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II i odbywało się pod hasłem "Totus Tuus".


