Drukuj Powrót do artykułu

IX Kongregacja Generalna, w poniedziałek kardynałowie spotkają się dwa razy

03 maja 2025 | 18:06 | Krzysztof Bronk, Vatican News PL | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Vatican Media

Trwają narady kardynałów przed mającym się rozpocząć w przyszłą środę konklawe. Odbywają się one przede wszystkim na tak zwanych kongregacjach generalnych. Dziś rano purpuraci obradowali już po raz dziewiąty.

W dzisiejszej kongregacji generalnej wzięło udział 177 kardynałów, w tym 127 elektorów.  Głos zabrało 26 purpuratów. Wylosowano nowych kardynałów do komisji, która pomaga kamerlingowi w zarządzaniu bieżącymi sprawami Kościoła. Skład komisji zmienia się co kilka dni. Jej stałym członkiem jest kard. Marx, pełniący funkcję koordynatora Komisji ds. Ekonomicznych. Wybrani dziś dwaj członkowie komisji to kardynałowie Prevost i Semeraro.

Postanowiono, że kolejne kongregacje generalne odbędą się w poniedziałek, rano i po południu. Jutro kardynałowie mogą odprawić Mszę we własnym kościele tytularnym.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.