Drukuj Powrót do artykułu

Kard. Ryś poświęcił nowe sale operacyjne Szpitala im Kopernika w Łodzi

05 września 2025 | 19:07 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Dziś przed południem otwarto i poświęcono nowe inwestycje Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Poświęcenia dokonał metropolita łódzki, kard. Grzegorz Ryś.

Wśród inwestycji dokonanych w Szpitalu im. Kopernika znalazły się: rozbudowa bloku operacyjnego oraz wyposażenie pracowni specjalistycznych poprzez zakup dwóch kolumn anestezjologicznych, dwóch kolumn chirurgicznych, robota da Vinci ze stołem operacyjnym. Wartość zakupionego sprzętu, który będzie służył mieszkańcom Województwa Łódzkiego to około 13,9 mln złotych.

W czasie prezentacji inwestycji, głos zabierali zaproszeni goście, w tym kard. Grzegorz Ryś. Zauważył, że obecność duchownego podczas takiej uroczystości wiąże się z tym, że Kościół chce angażować się i pomagać wszędzie tam, gdzie chodzi o człowieka.

– Nowe sale operacyjne przypomniały mi jeden z najstarszych fresków znajdujących się w katakumbach, a przedstawiający Chrystusa z IV wieku. Jest tam pokazany Jezus wraz z apostołami jako chirurg. Przed Jezusem jest otwarty człowiek, a Pan Jezus pomaga apostołom zrozumieć co jest w jego wnętrzu. Taka lekcja anatomii. Jezus jest pokazany jako znawca człowieka. Nie wiem jak państwo, ale ja jestem przekonany co do tego fresku, że rzeczywiście Jezus wie, co jest we wnętrzu człowieka i dobrze jeśli jest też przy łóżku chorego i jest tym, który się nim aktualnie zajmuje. Zawsze jako Kościół będziemy tam, gdzie jest chory człowiek – podkreślił metropolita łódzki.

– Nie przejeżdżam obok tego szpitala, a przejeżdżam tędy dość często, bym go nie pobłogosławił. Zawsze towarzyszy państwu moja modlitwa, nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Tak będzie zawsze! – dodał kard. Ryś.

Po wystąpieniach gości metropolita łódzki odmówił modlitwę i pobłogosławił nowe sale operacyjne, zakupioną aparaturę medyczną oraz wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.