Drukuj Powrót do artykułu

Kardynałowie modlili się przy grobie papieża Franciszka

28 kwietnia 2025 | 06:00 | pb | Rzym Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. AFP/EAST NEWS

Dzień po pogrzebie papieża Franciszka kardynałowie modlili się przy jego grobie w bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie. Przeszli przez jubileuszowe Drzwi Święte, a także wzięli udział w Drugich Nieszporach Niedzieli Miłosierdzia Bożego, którym przewodniczył kard. Rolandas Makrickas, archiprezbiter koadiutor tej papieskiej bazyliki.

Na ich zakończenie zwrócili się w kierunku kaplicy Paulińskiej, gdzie znajduje się ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) i odśpiewali wielkanocną antyfonę Maryjną „Regina caeli laetare” (Królowo nieba, wesel się). Nie wygłoszono żadnej homilii.

O odprawieniu Nieszporów przy grobie Franciszka zdecydowali sami kardynałowie podczas swej czwartej kongregacji generalnej 25 kwietnia.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.