Drukuj Powrót do artykułu

Kielce/Miechów – konferencje o wychowaniu w rodzinie nakierunkowanym na wartości (zapowiedź)

12 marca 2025 | 09:19 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia oraz ukierunkowanie rodziny na wartości chrześcijańskie to zagadnienia, które będą m.in. poruszane podczas  konferencji pod hasłem „TAK dla Rodziny”, zaplanowanej w dwóch turach: w Kielcach 19 marca i w Miechowie 20 marca.

– Wydarzenie jest poświęcone przede wszystkim zagadnieniu, który ujęliśmy w temacie: „Wychowanie do życia w rodzinie, czy edukacja zdrowotna? Spór o model szkolnej edukacji seksualnej od 1 września 2025 roku” – mówi ks. dr Paweł Ścisłowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Ks. Ścisłowicz zachęca do udziału wszystkich zainteresowanych, szczególnie nauczycieli religii.

Pierwsza tura konferencji odbędzie się w Kielcach, w środę 19 marca, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w godz. 16-18. Drugie wydarzenie konferencyjne zaplanowano 20 marca w czwartek w Miechowie, w auli parafialnej przy bazylice Grobu Bożego, w godz. 16–18.

Prelegentami będą przedstawiciele Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły:

Agnieszka Pawlik-Regulska – współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”, nauczyciel dyplomowany języka polskiego i języka niemieckiego z ponad 20-letnim stażem pracy; dr Zbigniew Barciński – pedagog i teolog, prezes Stowarzyszenia Pedagogów NATAN, wieloletni współpracownik miesięcznika „Katecheta”, autor  publikacji metodycznych.

– Włączmy się w dzieło chrześcijańskiego wychowania dzieci i młodzieży, a tym samym powiedzmy swoje „TAK” dla Rodziny” – zachęca ks. Ścisłowicz.  I przypomina słowa św. Jana Pawła II: „W wychowaniu dziecka chodzi nie tylko o to, aby się dla niego poświęcać, ale żeby się poświęcać w sposób mądry”.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.