Drukuj Powrót do artykułu

Leon XIV do młodych: zatrzymaj się, Jezus puka do twego serca!

19 grudnia 2025 | 18:37 | Krzysztof Bronk, Vatican News PL | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ISABELLA BONOTTO/AFP/East News

Bądźcie jak Pier Giorgio Frassati i Carlo Acutis, a zobaczycie, że obecność Jezusa da wam wolność i szczęście – mówił Leon XIV do młodych z włoskiej Akcji Katolickiej, którzy przybyli do Watykanu na przedświąteczne spotkanie z Papieżem. Ojciec Święty zachęcił ich do zatrzymania się i modlitwy przed żłóbkiem w ich domach, szkołach i parafiach.

Jezus nie został przyjęty, puka do serc

Papież zapewnił młodych, że przy Dzieciątku Jezus jest miejsce dla wszystkich. „Kiedy Syn Boży przychodzi na świat, nie znajduje miejsca w domu, ale puka do naszych serc, otwierając swoje, aby przyjąć wszystkich z miłością. Dlatego kiedy się modlicie przed żłóbkiem, proście, abyście mogli być jak aniołowie, którzy głoszą chwałę Boga i pokój ludziom”- powiedział Ojciec Święty.

Pokój oparty na sprawiedliwości

Leon XIV przypomniał, że pokój jest zadaniem wszystkich, a zwłaszcza chrześcijan. Prawdziwe znaczenie pokoju objawiają nam właśnie narodziny Jezusa – Księcia Pokoju. Pokoju nie można sprowadzić do braku wojen. Niezbędna jest przyjaźń między narodami oparta na sprawiedliwości.

Pomyśl, z kim masz się pojednać?

Papież podkreślił, że również my musimy przyczyniać się do pokoju. Musimy być nie tylko dobrzy, ale każdego dnia stawać się coraz lepsi, pamiętając, że zgoda i szacunek zaczynają się od naszych codziennych relacji, od gestów i słów w domu, parafii, szkole i obiektach sportowych. „Dlatego – powiedział Leon XIV – przed tą świętą nocą Bożego Narodzenia pomyślcie o osobie, z którą możecie zawrzeć pokój: będzie to prezent cenniejszy niż te, które można kupić w sklepach, ponieważ pokój jest darem, który naprawdę można znaleźć tylko w sercu”.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.