Drukuj Powrót do artykułu

Ostrowiec Świętokrzyski: diecezjalne spotkanie Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio

28 listopada 2015 | 22:05 | apis Ⓒ Ⓟ

W parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się 28 listopada br. diecezjalne modlitewno-formacyjne spotkanie czcicieli Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio z diecezji sandomierskiej. Podczas Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza czciciele świętego z Pietrelciny polecali Panu Bogu przez jego wstawiennictwo osobiste intencje.

Rozpoczynając wspólną modlitwę biskup sandomierski wskazał na św. ojca Pio, jako wzór zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem. – Coroczne spotkanie czcicieli św. ojca Pio prowokuje niejako pytanie: Dlaczego tu jesteśmy? Fascynuje nas jego podobieństwo do Chrystusa ukrzyżowanego czy może raczej niezwykłe dary, jakimi go Bóg obdarzył, paranormalne zjawiska towarzyszące jego życiu – powiedział biskup.

– Myślę, że dla św. ojca Pio liczyło się przede wszystkim zjednoczenie z Chrystusem, który przyjął i złożył ofiarę z całego siebie za zbawienie świata. Niech wielki święty będzie w tym dla nas wzorem i módlmy się, aby nie zabrakło nam odwagi i siły do podążania jego drogą – podkreślił bp Nitkiewicz.

Podczas homilii o. Robert Krawiec OFMCap ze stalowowolskiego Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów mówił o elementach duchowości czcicieli i członków Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio. Należy do nich modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących, niesienie duchowego wsparcie i udzielanie pomocy bliźnim.

Zakończeniem wspólnego spotkania była modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której przybyli czciciele mieli możliwość indywidualnej adoracji relikwii św. o. Pio.

– W ciągu roku spotykamy się kilkakrotnie na zjazdach formacyjnych, rekolekcyjnych czy spotkaniach wspólnotowych oraz uczestniczymy w zlotach ogólnokrajowych. Podczas tego roku w formacji podejmujemy tematykę duchowej troski o rodziny, dlatego również w naszych modlitwach obejmujemy i wspieramy Katolickie Centra Pomocy Rodzinie działające w naszej diecezji – wyjaśnił ks. Leszek Biłas, diecezjalny koordynator Grup Modlitwy św. ojca Pio.

W diecezji sandomierskiej obecnie działają grupy w około 20 parafiach, do których przynależy blisko 150 osób. Głównym ich celem jest modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących.

Pierwsze Grupy Modlitwy Ojca Pio powstały około 1947 roku we Włoszech. Od początku były one związane z Domem Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo. Z czasem zaczęły powstawać w różnych parafiach Włoch, a także poza ich granicami. Obecnie działają w wielu parafiach, zakonach, klasztorach i szpitalach na świecie.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.