Drukuj Powrót do artykułu

Papież rozmawiał telefonicznie z prezydentem Palestyny

16 marca 2026 | 18:02 | Dorota Abdelmoula-Viet, Vatican News PL | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Vatican Media

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało o rozmowie telefonicznej Leona XIV i Mahmouda Abbasa, prezydenta Palestyny. Jej przedmiotem był „niepokojący rozwój konfliktu na Bliskim Wschodzie i warunki życia narodu palestyńskiego”.

Publikujemy treść komunikatu, opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

„Dziś rano Ojciec Święty Leon XIV otrzymał telefon od J.E. Pana Mahmouda Abbasa, Prezydenta Państwa Palestyny, na temat niepokojących kierunków rozwoju konfliktu na Bliskim Wschodzie i kondycji życia narodu palestyńskiego. Podczas rozmowy Ojciec Święty ponowił zaangażowanie Stolicy Apostolskiej na rzecz pokoju, który należy osiągnąć poprzez dialog polityczny i dyplomatyczny, w pełnym poszanowaniu Prawa Międzynarodowego.

Z Watykanu, 16 marca 2026 r.”

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.