Płock: XVI Spotkanie Integracyjne dla środowiska osób niepełnosprawnych
11 października 2015 | 17:04 | eg Ⓒ Ⓟ
„Wspólnie możemy więcej” – pod takim hasłem 11 października na terenie parafii św. Jakuba Apostoła w Płocku odbyło się XVI Spotkanie Integracyjne dla środowiska osób niepełnosprawnych. Zainaugurowano je Mszą św. w kościele parafialnym, pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Ryszarda Paradowskiego, który na terenie parafii prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej. „Rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi są szkołą miłości” – mówił gospodarz spotkania.
W Dniu Papieskim ks. Ryszard Paradowski zaznaczył, że ten dzień mobilizuje do refleksji nad rodziną, w której wzrasta i kształtuje się człowiek. „W tę refleksję wpisuje się spotkanie rodzin doświadczonych krzyżem dziecka niepełnosprawnego. Te rodziny są szkołą miłości. Wiemy, jak współczesne rodziny są bardzo zapracowane, jak czasem mało mają czasu dla swoich dzieci, a dziś wśród nas są rodziny, które swoim dzieciom poświęcają tak wiele troski” – powiedział.
Dodał, że doroczne spotkanie w parafii św. Jakuba Apostoła powinno być też zobowiązaniem do „pomagania każdej rodzinie, a zwłaszcza dźwigającej krzyż”.
Niesione podczas Mszy św. do ołtarza dary były wykonane przez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i świetlic integracyjnych.
W Mszy św. uczestniczyło około 500 osób: niepełnosprawnych z Domów Pomocy Społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i świetlic integracyjnych z Płocka i diecezji płockiej oraz stowarzyszeń, instytucji i osób zaangażowanych w dzieło pomocy niepełnosprawnym.
W drugiej części spotkania zaplanowano piknik oraz zawody sportowe w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku-Borowiczkach.
Organizatorami spotkania była m.in. parafia św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, warsztaty zajęciowe przy tej parafii, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku-Borowiczkach, Urząd Miasta Płocka.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


