Episkopat
Abp Gądecki: Życzę, aby pokój Chrystusa zagościł w naszych sercach i rodzinach
Życzę, aby w Nowym Roku pokój Chrystusa zagościł w naszych sercach i w naszych rodzinach, a szczególnie na ukraińskiej ziemi, przynosząc jej mieszkańcom wytchnienie, bezpieczeństwo i ufność na lepsze jutro – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach noworocznych.
Bp Turzyński na Boże Narodzenie: człowieczeństwo ma wielką godność
Te święta mają u podstaw wydarzenie bez precedensu: Bóg stał się człowiekiem. Stał się jednym z nas. Przyjął na siebie człowieczeństwo, a więc to człowieczeństwo ma wielką godność – powiedział bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, składając życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W kontekście wyjątkowych tradycji, jakie związane są […]
Rzecznik Episkopatu: niech Nowonarodzony uczy nas wrażliwości na potrzeby innych
Niech pokój, który przynosi Nowonarodzony, zagości w naszych sercach i wzbudzi pragnienie budowania przyszłości opartej tylko na Nim, z szacunkiem dla drugiego, w braterstwie wzajemnej miłości – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, w życzeniach z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. „Bóg, który narodził się w Betlejem jako bezbronne Dziecię, przyszedł do świata […]
Sekretarz generalny KEP: bądźmy blisko rodzącego się Boga i blisko siebie nawzajem
Niech Boża Dziecina wspiera nas w naszej – trudnej często – codzienności i przynosi światu pokój, którego dziś tak bardzo potrzebujemy – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego. „W Noc Betlejemską świat pogrążony w ciemności ujrzał światłość prawdziwą. Na ziemię przyszedł od wieków oczekiwany […]
Przewodniczący KEP: Bóg nie chciał być Bogiem dalekim i nieznanym
Wszystkim Polakom w kraju i za granicą życzę doświadczenia tej Bożej miłości, która płynie z betlejemskiego żłóbka – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego. Przewodniczący Episkopatu życzył, „byśmy doświadczyli przyjścia Boga w człowieku, który jest samą Miłością”. „On nie chciał, abyśmy oddawali Mu chwałę jako Bogu […]
Abp Gądecki: Chcemy, aby kaplica w naszym sekretariacie nosiła imię Jana Pawła II
Chcielibyśmy, aby kaplica w naszym sekretariacie nosiła imię Jana Pawła II – ogłosił podczas spotkania opłatkowego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Życzenia urodzinowe od abp. Gądeckiego dla papieża
List z życzeniami z okazji 86. rocznicy urodzin przesłał Ojcu Świętemu Franciszkowi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce zapewnił w nim m.in. o modlitwie w intencji Papieża, a także podziękował mu za ogłoszenie dekretów o heroiczności cnót dwóch polskich księży oraz decyzji o beatyfikacji rodziny Ulmów.
Aby był Biskup ojcem posłusznym – życzenia przewodniczącego KEP dla bp. Musioła
Życzę, aby był Ksiądz Biskup ojcem posłusznym, który zawsze szuka i wypełnia wolę Bożą, tak względem siebie, jak i Kościoła, dla którego został Ksiądz Biskup ustanowiony pasterzem – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach dla bp. Waldemara Musioła, nowego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej, z okazji sakry biskupiej.
Zespół episkopatu przygotowuje wskazania dla formacji i posługi księży
W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyło się dziś pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce. Gremium to zostało powołane przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski: prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie.
Abp Gądecki: program duszpasterski jest skierowany nie tylko do duszpasterzy
Korzystajmy z materiałów na nowy rok duszpasterski, które zostały rozesłane do wszystkich parafii – zachęcił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r., w Kościele rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.


