Episkopat
Bp Zieliński zainaugurował posługę w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
W koszalińskiej katedrze odbyła się Msza św. inaugurująca posługę bp. koadiutora Zbigniewa Zielińskiego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Liturgię koncelebrowali biskupi: Edward Dajczak, Krzysztof Zadarko, Paweł Cieślik oraz 120 kapłanów.
Rzecznik KEP: Połączmy się dziś o godz. 21.37 w modlitwie o pokój
Połączmy się dziś o godz. 21.37 w modlitwie o pokój na świecie. Będzie to piękny wyraz naszej pamięci o św. Janie Pawle II, który zawsze pokoju pragnął – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ z okazji przypadającej 2 kwietnia 17. rocznicy śmierci Papieża Polaka.
Abp Gądecki przekazał papieżowi rysunki od dzieci z Ukrainy
Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał dziś Ojcu Świętemu Franciszkowi rysunki dzieci-uchodźców z Ukrainy. Dzieci dziękują Polsce za gościnność i proszą o pokój w ich kraju. Papież 28 marca przyjął na audiencji abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Głównym tematem spotkania Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z Ojcem Świętym były aktualne kwestie związane z funkcjonowaniem Kościoła w Polsce w czasie trwającej wojny w Ukrainie. Podczas spotkania metropolita poznański przekazał Franciszkowi rysunki.
Biskupi uczczą 25-lecie pobytu św. Jana Pawła II w Zakopanem
Z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Podhalu, obrady 392. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski odbędą się w „Księżówce” w Zakopanem – poinformował sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński. Biskupi 6 czerwca będą koncelebrować Mszę św. pod Wielką Krokwią w Zakopanem a 7 czerwca w Ludźmierzu.
Abp Gądecki spotkał się z papieżem Franciszkiem
Aktualne kwestie związane z funkcjonowaniem Kościoła w Polsce w czasie trwającej wojny w Ukrainie – były głównym tematem spotkania Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z Ojcem Świętym Franciszkiem, który przyjął abp. Stanisława Gądeckiego na prywatnej audiencji 28 marca br. Spotkanie trwało 45 minut.
30. rocznica sakry abp. Stanisława Gądeckiego
Arcybiskup Stanisław Gądecki 25 marca obchodzi 30. rocznicę sakry biskupiej. W 1992 r. obecnego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski mianował biskupem św. Jan Paweł II. Uroczyste dziękczynienie za jego posługę biskupią odbędzie się w katedrze poznańskiej 26 marca o godz. 11.00.
Bp Piotrowski: misjonarze są ofiarami nienawiści religijnej i ideologicznej
Misjonarze stają się często ofiarami nienawiści religijnej, ideologicznej i napadów rabunkowych – mówił bp Jan Piotrowski w homilii podczas dzisiejszej Mszy św. w bazylice kieleckiej, w dniu Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników.
Program uroczystości pogrzebowych abp. Edmunda Piszcza
Kuria Archidiecezji Warmińskiej ogłosiła program uroczystości pogrzebowych zmarłego w środę abp. Edmunda Piszcza, w latach 1992-2006 metropolity warmińskiego. Hierarcha zmarł w 93. roku życia, 66. roku kapłaństwa i 40. roku biskupstwa. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem metropolity warmińskiego abp. Józefa Górzyńskiego zostanie odprawiona w poniedziałek 28 marca. Ciało Zmarłego zostanie złożone w Krypcie Arcybiskupów Warmińskich katedry św. Jakuba Apostoła w Olsztynie.
Zmarł arcybiskup Edmund Piszcz
W środę 23 marca w godzinach porannych zmarł arcybiskup senior Edmund Piszcz, w latach 1992-2006 metropolita warmiński – poinformowała Kuria Archidiecezji Warmińskiej. Hierarcha zmarł w 93. roku życia. Informacje o pogrzebie zostaną podane w późniejszym terminie.
Bp Władysław Bobowski ma 90 lat
Była Msza św. i tort – biskup Władysław Bobowski świętuje 90 urodziny. „Bliskość Boga jest dla mnie najważniejsza” – powiedział biskup senior w rozmowie z mediami.


