Episkopat
Rozpoczyna się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski
„Parafia jutra”, Komisja niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystania seksualnego osób małoletnich w Kościele katolickim w Polsce oraz aktualne inicjatywy duszpasterskie Kościoła – to niektóre z tematów 404. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w Warszawie w dniach 10-12 marca.
Komisja Wychowania Katolickiego KEP zatwierdziła nowy program nauczania religii w szkołach
Zatwierdzenie nowego „Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach” oraz omówienie trudnej sytuacji nauczycieli religii po zmianach wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – to niektóre punkty spotkania Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się 3 marca w Warszawie.
Ambasador Ukrainy podziękował za pomoc Kościoła w Polsce
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC spotkał się w czwartek, 26 lutego, z Ambasadorem Ukrainy w Polsce Vasylem Bodnarem, który na jego ręce przekazał podziękowania za pomoc udzielaną Ukrainie przez Kościół w Polsce.
Przewodniczący KEP złożył gratulacje nowemu Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Niemiec
Ufam, że relacje pomiędzy episkopatami Polski i Niemiec będą w najbliższym czasie nadal umacniane. Są one budowane z wielką starannością od wielu lat i obejmują liczne płaszczyzny współpracy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w liście gratulacyjnym do bp. Heinera Wilmera SCJ, biskupa Hildesheim, który został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Niemiec.
Przewodniczący Episkopatu: niech czas Wielkiego Postu zbliży nas do Chrystusa
Niech ten czas stanie się dla nas okazją do ponownego zbliżenia się do Chrystusa – powiedział przewodniczący Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC z okazji rozpoczynającego się w Środę Popielcową, 18 lutego, Wielkiego Postu.
Przewodniczący KEP gratuluje bp. Krzysztofowi Zadarce
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC, w imieniu wszystkich biskupów w Polsce, przesłał na ręce bp. Krzysztofa Zadarki, gratulacje i życzenia z okazji mianowania go biskupem koszalińsko-kołobrzeskim. „Niech posługa biskupia będzie czasem okazywania bliskości, miłości, wrażliwości i uważności wobec wiernych” – napisał w liście gratulacyjnym.
Rada KEP ds. Apostolstwa Świeckich o potrzebie zaangażowania świeckich
W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, we wtorek 27 stycznia, odbyło się spotkanie robocze Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich. Głównym tematem obrad było podsumowanie ubiegłorocznego Forum Mosty oraz wyznaczenie kierunków dalszych działań.
Przewodniczący KEP na Niedzielę Słowa Bożego: częściej sięgajmy po Pismo Święte
Niech ta niedziela będzie zachętą do częstszego sięgania po słowo Boże, które jest naszym przewodnikiem na drogach życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC z okazji przeżywanej 25 stycznia Niedzieli Słowa Bożego
Obradowała Komisja KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
W dniach 19-21 stycznia 2026 roku, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odbyła kolejne zebranie robocze pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera. Uczestnicy spotkania dyskutowali m.in. nad projektem obrzędu odnowienia zobowiązań osób życia konsekrowanego oraz nad treścią przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP projektu dekretu ogólnego na temat osoby i posługi katechisty.
Bp Kiciński w Liście na Dzień Życia Konsekrowanego: potrzeba nam przewodników na drodze wiary
Potrzeba nam przewodników na drodze wiary, którzy będą wskazywali na Boga i ślady Jego obecności w codzienności naszego życia – wskazuje bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, w Liście na Dzień Życia Konsekrowanego, który będziemy obchodzić 2 lutego.


