Śródziemnomorskie szlaki śmierci
11 grudnia 2014 | 09:52 | (OR/KAI) / br Ⓒ Ⓟ
Spośród migrantów, którzy usiłowali dotrzeć do wybrzeży Europy, na pewno 3419 osób poniosło śmierć w 2014 r. na Morzu Śródziemnym. Liczba ta, najwyższa w odniesieniu do jednego roku, została podana przez Wysoki Komisariat ONZ ds. Uchodźców (UNHRC), który określa ten szlak jako najbardziej śmiercionośny na całym świecie.
Raport prezentuje watykański dziennik „L`Osservatore Romano”.
UNHRC podaje, że w tym roku ponad 207 tys. osób usiłowało pokonać Morze Śródziemne. Liczba ta jest trzykrotnie wyższa od najwyższej do tej pory zanotowanej, a więc 70 tys. osób, które uciekły ze swoich krajów w 2011 r. podczas tzw. arabskiej wiosny. Konflikty w Libii, w Syrii i w Iraku sprawiają, że Europa jest głównym celem migrantów wybierających drogę morską. Prawie 80 proc. podróży rozpoczyna się na wybrzeżu Libii w kierunku Włoch i Malty.
Według danych UNHCR w Rogu Afryki 82 680 osób pokonało Zatokę Adeńską i Morze Czerwone; w południowo-wschodniej Azji blisko 54 tys. osób wyruszyło z Bangladeszu i Birmy do Tajlandii i Malezji; na Karaibach uchodźców było co najmniej 4775.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.