Tag: abp Adam Szal

08:38 / 19-06-2026

Abp Szal w Paray-le-Monial dziękował za peregrynację obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa

W dniach 14-21 czerwca 2026 r., abp Adam Szal wraz z czterema kapłanami z archidiecezji przemyskiej pielgrzymuje po Francji. Metropolita przemyski odwiedzając Paray-le-Monial przewodniczył Eucharystii przy relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque, gdzie modląc się w kaplicy objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa dziękował za owoce peregrynacji obrazu Serca Bożego w archidiecezji przemyskiej.

16:41 / 13-06-2026

Abp Szal pobłogosławił nowych animatorów parafialnych, ceremoniarzy, lektorów i ministrantów ołtarza

O potrzebie kształtowania czystego, mężnego i mądrego serca na wzór Niepokalanego Serca Maryi mówił abp Adam Szal podczas Eucharystii z obrzędem błogosławieństwa nowych animatorów parafialnych, ceremoniarzy, lektorów i ministrantom ołtarza. Spotkanie odbyło się we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

19:36 / 04-06-2026

Abp Szal: Chrystus jest z nami aż do skończenia świata

– Dzisiaj wychodzimy na ulice naszych miast i wiosek po to, aby uświadomić sobie, że ten Chrystus, który za nas umarł i zmartwychwstał, pozostał z nami, jest z nami, aż do skończenia świata – powiedział w homilii abp Adam Szal w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Metropolita przemyski przewodniczył Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, a później procesji eucharystycznej, która tradycyjnie połączyła dwie części Przemyśla: Stare Miasto i Zasanie oraz zjednoczyła dwa obrządki: rzymskokatolicki i greckokatolicki.

21:46 / 03-06-2026

Msza św. w 30. dzień po śmierci abp. Józefa Michalika

W przemyskiej archikatedrze odbyła się Eucharystia w intencji zmarłego abp. Józefa Michalika, emerytowanego metropolity przemyskiego. Liturgii przewodniczył abp Adam Szal, który podkreślił, że arcybiskup dawał świadectwo wiary słowem i życiem.

Abp Dubiel do srebrnych jubilatów kapłaństwa: Trzeba zawsze chodzić w obecności Pana

O tym, by zawsze chodzić w obecności Pana i Pana mieć zawsze w swoim umyśle i na swoim języku – mówił abp Kryspin Dubiel do tegorocznych srebrnych jubilatów kapłaństwa. Nuncjusz apostolski w Angoli oraz na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej przewodniczył dziękczynnej Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu.

09:29 / 25-05-2026

Sanok: tysiące osób na koncercie „Rozpaleni Duchem”

W niedzielny wieczór sanocki Rynek wypełnił się po brzegi za sprawą koncertu ewangelizacyjnego „Rozpaleni Duchem”. Na scenie wystąpiło ponad 100 wykonawców, którzy wspólnie stworzyli wyjątkowe widowisko muzyczne połączone z modlitwą i uwielbieniem.

13:35 / 23-05-2026

Święcenia kapłańskie diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu

– Kapłan doświadczający miłości Boga ma swoją misję traktować nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim ma ją traktować jako charyzmat, czyli dar otrzymany po to, aby być dla innych – powiedział w homilii abp Adam Szal w czasie Eucharystii podczas której udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Nowi kapłani pochodzą z Żurawicy, Kosiny, Lubatówki i Szówska.

07:00 / 16-05-2026

Abp Szal do młodzieży: bądźcie apostołami, nie bójcie się

– Teraz pora na was. Nawet nosząc krzyżyk albo szkaplerz, czy idąc do kościoła, jesteście apostołami. Bądźcie apostołami, nie bójcie się. Nie zrażajcie się tym, że mogą was krytykować albo wyśmiewać – zachęcał młodzież abp Adam Szal. 15 maja metropolita przemyski 15 maja w Strachocinie udzielił sakramentu bierzmowania ponad 100 młodym ludziom z dekanatu jaćmierskiego.

08:43 / 14-05-2026

Ruszają starania o beatyfikację nowych męczenników

O nowych procesach beatyfikacyjnych świadków wiary z czasów II wojny światowej mówił Leonowi XIV metropolita przemyski abp Adam Szal. Jak podkreślił, archidiecezja chce kontynuować dzieło przypominania o męczennikach i świadkach wiary, inspirowana m.in. beatyfikacją rodziny Ulmów.

15:19 / 11-05-2026

Abp Szal: trzeba budować świątynię w swoim sercu, żeby zamieszkał tam Bóg

– Ta świątynia niech nam przypomina obecność Chrystusa, ale także i to, że jesteśmy powołani, aby budować świątynię w swoim sercu, żeby zamieszkał w tym sercu Pan Bóg – powiedział abp Adam Szal podczas poświęcenia kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Królowej Polski w Pisarowcach k. Sanoka. Wspólnota parafialna dziękowała za 40 lat istnienia.

1 2 3 23
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.