Tag: Archidiecezja Lubelska

17:44 / 21-06-2026

IV Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej w Wąwolnicy

W niedzielę 21 czerwca rodziny z całej Archidiecezji Lubelskiej po raz czwarty przybyły do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy na Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Spotkanie, przebiegające pod hasłem „Pokój Wam”, po raz kolejny objął patronatem abp Stanisław Budzik. Centralnym punktem dnia była Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, której przewodniczył ks. dr Robert Wielądek, krajowy duszpasterz rodzin.

15:40 / 20-06-2026

Abp Stanisław Budzik ustanowił 81 nowych ceremoniarzy parafialnych

W sobotę, 20 czerwca, w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbyła się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholi Liturgicznych. Centralnym punktem spotkania była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, podczas której ustanowił on 81 nowych ceremoniarzy parafialnych.

07:56 / 15-06-2026

Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz 9. uczestniczy w programie „Na codzienne zakupy”

– Mój syn Irek jest niepełnosprawny, opiekuję się nim od 41 lat. Często pytał: czy nas na to stać? – opowiada pani Basia, jedna z beneficjentek programu „Na codzienne zakupy”. Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz dziewiąty uczestniczy w inicjatywie Fundacji Biedronki i Caritas Polska, skierowanej do potrzebujących seniorów.

07:55 / 11-06-2026

Zainaugurowano XXX Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby

Koncertem „Pamięć i Tożsamość” zainaugurowano 9 czerwca w sanktuarium Świętej Rodziny na lubelskich Czubach XXX Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbywa się w roku 39. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie. Festiwal potrwa do 26 sierpnia.

20:57 / 10-06-2026

I Komunia Święta w Areszcie Śledczym w Lublinie

Tradycyjny okres Pierwszej Komunii Świętej zaznaczył się również w duszpasterstwie prowadzonym w lubelskim areszcie śledczym. Trzy dorosłe kobiety przeszły staranne, wielomiesięczne przygotowanie pod kierunkiem kapelana ks. Grzegorza Drausa i uroczyście przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Ubrane w białe stroje komunijne, przy zapalonych świecach odnowiły wyznanie wiary oraz przyrzeczenia chrzcielne.

14:41 / 07-06-2026

7. rocznica śmierci abp. Bolesława Pylaka

W sobotę 6 czerwca w archikatedrze lubelskiej została odprawiona Eucharystia w 7. rocznicę śmierci śp. arcybiskupa Bolesława Pylaka, byłego metropolity lubelskiego. Mszy Świętej przewodniczył abp Stanisław Budzik. W liturgii uczestniczyli także biskupi pomocniczy, kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz wierni.

18:01 / 30-05-2026

Archidiecezja lubelska ma pięciu nowych księży

W archikatedrze lubelskiej w sobotę 30 maja 2026 r., podczas uroczystej Eucharystii, święcenia kapłańskie z rąk abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, przyjęło pięciu diakonów – alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Uroczystość zgromadziła licznych kapłanów, wspólnotę seminaryjną, rodziny i przyjaciół neoprezbiterów, przedstawicieli ich rodzinnych parafii oraz wiernych z Lublina i całej archidiecezji.

19:17 / 27-05-2026

80. rocznica ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej

W lubelskiej archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty we wtorek 26 maja wieczorem odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę ingresu biskupa Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

17:43 / 25-05-2026

Jubileusz księży rocznika 1996 w chełmskim sanktuarium

Kapłani wyświęceni po lubelskim seminarium duchownym w 1996 roku spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, by wspólnie dziękować za 30 lat posługi. Wśród jubilatów są misjonarze, profesorowie KUL, duszpasterze pracujący w Watykanie, na Ukrainie, Łotwie czy w Kazachstanie. Uroczystości odbyły się w miejscu szczególnie związanym z bł. Stefanem Wyszyńskim i wielowiekowym kultem maryjnym.

Dziękczynienie księży wyświęconych po lubelskim seminarium

„Otrzymaliście wszystko. Jak w dzień Zesłania Ducha Świętego – jest Maryja, obecna tutaj w chełmskiej ikonie, i są Apostołowie – ci, którzy przed laty otrzymali największe dary. «Wszystko, co mogłeś dać, dałeś nam, Panie» – to motto waszego kursu. Dziękuję wam za to, że możecie widzieć, jak przez waszą posługę Bóg prowadzi ludzi do świętości” – mówił ks. Andrzej Sternik, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej, witając jubilatów.

1 2 3 14
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.