Tag: bierzmowanie
Kraków: abp Jędraszewski ochrzcił troje dorosłych
W Wigilię Zesłania Ducha Świętego abp Marek Jędraszewski trojgu dorosłym sakramentów chrztu i pierwszej komunii, a dwunastu osobom bierzmowania. Liturgię w kościele Na Gródku zorganizował Dominikański Ośrodek Liturgiczny.
Papież bierzmował niepełnosprawną dziewczynkę
O tym jak wyrażać miłość w codziennym życiu nie słowami, ale konkretnymi czynami mówił Franciszek odwiedzając kolejną rzymską parafię. Ojciec Święty udzielił sakramentu bierzmowania niepełnosprawnej, przykutej do wózka inwalidzkiego dotkniętej chorobą mitochondrialną Mai i jej matce Paoli. W niedzielne popołudnie Franciszek przybył do parafii Najświętszego Sakramentu przy Largo Agosta w dzielnicy Tor de Schiavi, we […]
Kard Müller w Warszawie: nie możemy ulec materializmowi
Nie możemy pozwolić by duch materializmu wdarł się do naszych serc – powiedział kard Gerhard Ludwig Müller zachęcając do otwartości na Ducha Świętego. Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył w niedzielę wieczorem Mszy św. w stołecznym kościele Najczystszego Serca Maryi. W czasie liturgii udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.
Bp Tomasik prosi rodziców o większe zaangażowanie w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania
Biskup radomski Henryk Tomasik prosi rodziców o pomoc w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. Pisze o tym w liście na Wielki Post, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach diecezji radomskiej. W dużej części jest on poświęcony znaczeniu Ducha Świętego w życiu człowieka.
Nowy program duszpasterski Kościoła w Polsce
Pogłębienie wiedzy o bierzmowaniu, nie tylko wśród kandydatów do tego sakramentu, ale u wszystkich ochrzczonych oraz przybliżanie wiernym Kościoła jako wspólnoty, którą kieruje i umacnia Duch Święty – to najważniejsze cele nowego, dwuletniego programu duszpasterskiego, który wejdzie w życie w pierwszą niedzielę Adwentu. Założenia programu opublikowano w pięciu zeszytach tematycznych. Komisja Duszpasterstwa KEP opracowała dwuletni […]
IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji – ważny głos w dyskusji o duszpasterstwie młodych
Zakończony w niedzielę IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji na temat przygotowania do bierzmowania, to najważniejsze w ostatnich miesiącach spotkanie poświęcone towarzyszeniu młodym ludziom – mówią uczestnicy czterodniowego zjazdu. Na Jasnej Górze ponad 700 duszpasterzy, animatorów i członków wspólnot z całej Polski wspólnie zastanawiało się, jak jeszcze skuteczniej wychodzić na spotkanie młodym ludziom i dało świadectwo tego, że pracy z młodzieżą nie opierają na utartych schematach, ani obiegowych opiniach dotyczących postaw i potrzeb młodych ludzi.
Abp Fisichella do Polaków: Kościół i każdy z nas potrzebuje świadectwa!
– Świadectwo jest konieczne dla życia Kościoła jak też i dla życia każdego z nas, ponieważ wszyscy potrzebujemy świadectwa – mówił dziś przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella na Jasnej Górze, podczas spotkania z uczestnikami IV Kongresu Nowej Ewangelizacji nt. towarzyszenia młodzieży, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
Wciąż pilnie uczę się młodych ludzi
– Nie mogę się dzielić z młodymi tylko swoimi doświadczeniami, mówić im jedynie o tym, jak ja przeżywałem wiarę, kiedy miałem 16 lat. Muszę sięgać do ich doświadczeń, a żeby je poznać – muszę z tymi młodymi po prostu być – mówi w rozmowie z KAI bp Edward Dajczak, który uczestniczy w trwającym na Jasnej Górze IV Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji, poświęconym towarzyszeniu młodym ludziom, przygotowującym się do sakramentu bierzmowania.
Bierzmowanie to sakrament inicjacji a nie dojrzałości
„Bierzmowanie to sakrament inicjacji a nie dojrzałości” – mówi KAI abp Grzegorz Ryś przed rozpoczynającym się w czwartek IV Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji. – Musimy postawić sobie pytanie, czy mamy co tym młodym ludziom zaproponować w Kościele na drugi dzień i na drugi rok po bierzmowaniu” – dodaje przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Podkreśla też, że najgorszą rzeczą w duszpasterstwie jest uprawianie fikcji.
„Jak żyć po bierzmowaniu?” – sympozjum Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich
„Jak żyć po bierzmowaniu?” – taki tytuł towarzyszył sympozjum zorganizowanemu w sobotę 4 listopada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spotkanie zostało przygotowane przez Radę KEP ds. Apostolstwa Świeckich we współpracy z toruńską WSKSiM.


