Tag: boże miłosierdzie
Grzegorz Górny o zapomnianym przesłaniu „Dzienniczka”
W wypowiedzi z cyklu #OpinieKAI, prosto z VI. Światowego Apostolskiego Kongresu Miłosierdzia, Grzegorz Górny zwraca uwagę na zapomniany aspekt przesłania Bożego Miłosierdzia, czyli wezwanie do pokuty i pojednania. „Z przesłaniem o Bożym Miłosierdziu zetknąłem się po raz pierwszy ponad 30 lat temu, kiedy przeczytałem Dzienniczek Siostry Faustyny, Ta lektura od pierwszych stron zafascynowała mnie. Od […]
WACOM VI: Miłosierne Serce Boga jest źródłem i siłą
O służbie we wspólnocie mówiła siostra Cathy Jones RA 11 czerwca podczas 6. Światowego Apostolskiego Kongresu Miłosierdzia w Wilnie. Nawiązując do wezwania proroka Izajasza i przypowieści o miłosiernym ojcu, przypomniała, że każda chrześcijańska posługa zaczyna się od osobistego doświadczenia Bożego miłosierdzia. Tylko przyjmując je, możemy stać się świadkami miłosierdzia i nieść je innym.
Światowy Kongres Miłosierdzia w Wilnie: Miłosierdzie w działaniu
Piąty dzień VI Światowego Apostolskiego Kongresu Miłosierdzia (WACOM VI), odbywającego się w Wilnie, poświęcony jest tematowi „Działania”. Uczestnicy Kongresu dzielili się nie tylko do refleksji nad ideą miłosierdzia, ale także do poszukiwania sposobów jego konkretnej realizacji w życiu osobistym, w Kościele, w społeczeństwie, w wymiarze sprawiedliwości, w służbie społecznej i w obronie praw człowieka.
Powstaje Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tanwace
W dniach 7–12 czerwca 2026 r. Wilno stanie się światowym centrum refleksji nad Bożym Miłosierdziem. VI Światowy Apostolski Kongres Miłosierdzia odbywa się pod hasłem „Budujemy Miasto Miłosierdzia”. To zaproszenie, aby spojrzeć na miejsca związane z orędziem Miłosierdzia Bożego nie tylko jako na przestrzenie kultu i pielgrzymowania, lecz także jako na wspólnoty, w których modlitwa, pojednanie i konkretna pomoc człowiekowi tworzą jeden porządek życia. W tę logikę chce wpisać się także powstające Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tanwace w Burkina Faso.
Zmarł franciszkanin o. Karol Atsushi Shoji, tłumacz „Dzienniczka” św. Faustyny na japoński
Media katolickie w Tokio poinformowały, że 16 kwietnia zmarł ojciec Karol Atsushi Shoji z zakonu franciszkanów. Był znany zwłaszcza z propagowania kultu Miłosierdzia Bożego w Japonii oraz z przetłumaczenia dzieła św. Faustyny, które zostało wydane w 2011 r.
„Chcę, abyś była miłosierdziem dla dusz”
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Kościół wraca do orędzia przekazanego św. Faustynie Kowalskiej. Dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia to święto ma znaczenie szczególne, ale jego sens wybrzmiewa szerzej także w życiu wielu innych wspólnot żeńskich.
Rozpoczyna się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia, w Diecezji Sandomierskiej rozpoczyna się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Uroczysta inauguracja odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Eucharystii o godz. 12.00, przewodniczył będzie bp Krzysztof Nykiel, regent Penitencjarii Apostolskiej z Watykanu.
Rozpoczął się Wielki Odpust Bożego Miłosierdzia
W Wilnie rozpoczął się Wielki Odpust Bożego Miłosierdzia. Potrwa on do 12 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którego ołtarzu znajduje się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany według wskazówek św. Faustyny przez Eugeniusza Kazimirowskiego. Przez osiem dni odprawionych będzie 58 Mszy św. w różnych językach pod przewodnictwem litewskich biskupów, a także kapłanów z zagranicy, z prośbą o wszystkie potrzebne łaski, płynące z niezgłębionego Miłosierdzia Bożego.
Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z całej Polski u św. Józefa
Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z całej Polski przybyły w 19. pielgrzymce do św. Józefa Kaliskiego. Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył bp Łukasz Buzun. Przed Eucharystią konferencję wygłosił ks. kan. Bogumił Kempa, oficjał Sądu Biskupiego w Kaliszu.
Bp Pękalski: Miłosierdzie Boże to fundament naszej wiary
„Miłosierdzie Boże jest fundamentem wiary chrześcijańskiej i wyrazem nieskończonej miłości Boga wobec człowieka” – przypomniał bp Ireneusz Pękalski podczas Mszy św. sprawowanej w parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych.


