Tag: bp Jerzy Mazur
Świętowano złote jubileusze sakramentu małżeństwa
W sobotę 20 czerwca 2026 r. 124 pary z Ełku i okolic dziękowały Bogu za dar 50. lat zawarcia sakramentu małżeństwa. Małżonkowie na wspólne świętowanie zgromadzili się wraz z rodzinami w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.
Jubileusz 25-lecia Zespołu Szkół Katolickich w Piszu
We wtorek 16 czerwca 2026 r. Zespół Szkół Katolickich im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Piszu świętował 25. lat istnienia. Uroczystości Jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.
Odbył się VIII Ełcki Wieczór Uwielbienia
W wigilię Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury odbył się VIII Ełcki Wieczór Uwielbienia. Wśród uczestników był kard. Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ks. prał. Sławomir Śledziewski, wieloletni sekretarz abp Müllera, bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, a także była wspólnota seminaryjna, kapłani z ełckich parafii oraz wierni.
Statio Kongresu Eucharystycznego rejonu ełckiego
„Przypomniał nam św. Jan Paweł II, że Eucharystia jest samym źródłem małżeństwa chrześcijańskiego. Trwajcie razem na modlitwie w gronie rodzinnym” – mówił biskup ełcki Jerzy Mazur podczas powitania wiernych na STATIO Kongresu Eucharystycznego rejonu ełckiego.
Studzieniczna: uroczystości odpustowe z misyjnym akcentem
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego była głównym odpustem w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Tegoroczne obchody, odbywające się w ramach trzydniowego programu, wpisały się również w STATIO Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. kard. Laszlo Nemet SVD, metropolita belgradzki, oraz biskupi misjonarze z Papui-Nowej Gwinei i Boliwii.
Statio Kongresu Eucharystycznego w Piszu
Statio Kongresu Eucharystycznego w Piszu zgromadziło 9 maja licznych wiernych, kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawicieli wspólnot i instytucji z rejonu piskiego. Statio Kongresu Eucharystycznego danego rejonu diecezji to nazwa cyklicznych wydarzeń, które odbywają się w okresie wielkanocnym na zakończenie Kongresu. Centralne uroczystości odbyły się przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i były wyrazem wdzięczności za dar Eucharystii oraz świadectwem wiary Kościoła diecezji ełckiej. Spotkanie rozpoczęła katecheza eucharystyczna, którą wygłosił abp Zbigniew Stankiewicz, metropolita ryski i Prymas Łotwy.
Święcenia diakonatu międzykontynentalną radością dwóch diecezji
W piątek 8 maja 2026 r., bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, udzielił święceń diakonatu al. Komlanvi Rogerowi Siliade z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Nowo wyświęcony diakon pochodzi z diecezji Kpalime w Togo.
Uroczystości św. Wojciecha – patrona diecezji ełckiej
W czwartek, 23 kwietnia, w ełckiej katedrze odbyły się diecezjalne uroczystości ku czci św. Wojciecha, które rozpoczęły się nieszporami ku czci patrona. Następnie wierni przeszli w uroczystej procesji wokół kościoła.
Bp Jerzy Mazur: Jezus zaprasza nas do Wieczernika i na Kalwarię
W Wielki Czwartek, 2 kwietnia 2026 r. podczas Mszy św. Krzyżma w ełckiej katedrze, bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, koncelebrował liturgię wraz z prezbiterami całej diecezji. Ponad 250 kapłanów przyjechało, aby wspólnie przy stole Pańskim modlić się i odnowić przyrzeczenia kapłańskie.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Ełku
W piątek, 27 marca, ulicami miast diecezji ełckiej wierni przeszli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W Ełku modlitwie przewodniczył bp Jerzy Mazur. Wśród licznie przybyłych mieszkańców miasta i okolic w nabożeństwie wzięli również udział kapłani, siostry zakonne i władze samorządowe.


