Tag: bp Marek Solarczyk

08:27 / 23-06-2026

Diecezja radomska: podziękowano kapłanom odchodzącym na emeryturę

Kościół radomski podziękował ośmiu kapłanom, którzy przechodzą na emeryturę. Uroczystość odbyła się 22 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Po raz pierwszy miała ona taki charakter i zgromadziła księży kończących posługę proboszczowską.

17:45 / 19-06-2026

Radom będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Spotkania Wojowników Maryi

– To będzie wielkie święto wiary i modlitwy różańcowej – powiedział ks. Andrzej Mimier SDB, Krajowy Moderator Wojowników Maryi, który zapowiedział, że 17 października w Radomiu odbędzie się ogólnopolskie spotkania członków wspólnoty. Ustalenia w tej sprawie zapadły w czasie spotkania, które odbyło się w Kurii Diecezji Radomskiej w udziałem m.in. bp. Marka Solarczyka. 

12:28 / 11-06-2026

Zjazd dyrektorów diecezjalnych Caritas

Dyrektorzy diecezjalnych oddziałów Caritas obradowali w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Emaus w Turno koło Białobrzegów. Mszy świętej dla uczestników wydarzenia celebrował dzisiaj rano bp Marek Solarczyk. W koncelebrze uczestniczył m.in. ks. Janusz Majda, dyrektor Caritas Polska. 

16:13 / 14-05-2026

Bp Solarczyk dziękuje strażakom za ich profesjonalizm

Dzięki waszemu profesjonalizmowi i poświęceniu, możemy czuć się bezpieczni – mówił bp Marek Solarczyk, który 14 maja przewodniczył Mszy świętej w Kościele Garnizonowym pw. św. Stanisława w Radomiu. Tego dnia odbyły się obchody Radomskiego Dnia Strażaka. Uczestniczył w nich m.in. nadbrygadier Paweł Frysztak, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W koncelebrze uczestniczył ks. Leszek Sokół, diecezjalny duszpasterz strażaków.

19:40 / 03-05-2026

Bp Solarczyk poświęcił Kościół św. Maksymiliana Kolbego

– Wspólnota parafialna jest duchową świątynią. Niech ona trwa, niech się rozwija, niech się w piękny sposób odznacza – mówił bp Marek Solarczyk, który 3 maja poświęcił Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbego w Radomiu. Duszpasterstwo na Firleju zainicjował sługa Boży bp Piotr Gołębiowski. 

16:46 / 20-04-2026

Diecezja radomska: zainaugurowano obchody Tygodnia Biblijnego

Wiele wspólnot parafialnych włączyło się w obchody Tygodnia Biblijnego w diecezji radomskiej. Diecezjalna inauguracja miała miejsce w Kościele św. Zygmunta w Siennie, która była połączona koncertem „Chrześcijanom w Ziemi Świętej”.  Przyjęto również nowych alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu do Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego. 

19:36 / 10-04-2026

Bp Solarczyk: prosimy Boga o chwałę nieba dla zmarłych w katastrofie smoleńskiej

Biskup Marek Solarczyk modlił się w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Stanisława w Radomiu z racji 16. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Oficjalne obchody miały miejsce przy tablicy upamiętniającej ofiary tragedii i przed pomnikiem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

14:27 / 02-04-2026

Bp Solarczyk: kapłaństwo jest darem i tajemnicą

– Kapłaństwo jest darem i tajemnicą – powiedział biskup Marek Solarczyk w czasie Mszy Krzyżma w katedrze Opieki NMP w Radomiu. W koncelebrze uczestniczyło 240 księży, wśród nich biskup senior Henryk Tomasik, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. Marek Adamczyk i kanclerz kurii diecezjalnej ks. Marek Fituch. W czasie liturgii modlono się w intencji księży, którzy obchodzą w tym roku 25 i 50 lat posługi kapłańskiej.   

19:46 / 25-03-2026

Rycerze Kolumba z Radomia goszczą ukraińskie wdowy z dziećmi

– Jesteśmy wdzięczni na przyjęcie naszej grupy w Polsce – mówi wdowa z Ukrainy, która straciła męża na początku wojny z Rosją. Kobieta jest uczestniczką liczącej 45 osób grupy wdów, które przebywają w Polsce na zaproszenie Rycerzy Kolumba z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

22:55 / 04-03-2026

Ks. Wojtkun: od ponad czterech lat płonie Ukraina, od kilku dni Bliski Wschód

– Od ponad czterech lat płonie Ukraina, od kilku dni Bliski Wschód, giną ludzie, także dzieci – mówił ks. Jarosław Wojtkun, proboszcz parafii św. Kazimierza w Radomiu. W uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona Radomia i diecezji, 4 marca centralnej Mszy św. w Bazylice Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu przewodniczył bp Marek Solarczyk.

1 2 3 30
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.